TANIEC NA WÓZKACH

XX Mistrzostwa Polski w tańcu na wózkach - Łomianki 2018

Medalowe Mistrzostwa Polski

Dodano: 2018-07-11 | 17:26:58


Podsumowując ostanie XX Mistrzostwa Polski w tańcu na wózkach należy podkreślić wysoką pozycję polskich tancerzy.


foto: Jacek Reda


Podczas dwóch dni turniejowych tancerze byli oceniani przez sędziów, wśród których byli: Waldemar Ziomek oraz Paweł de Pourbaix. Konkurencja dopisała, na parkiecie pojawili się zawodnicy z Korei Południowej, Hong Kongu, Cape Verde, Kazachstanu, Słowenii, Włoch, Niemiec, Austrii, Belgii, Węgier, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Białorusi, Finlandii.

Podwójnym złotem może poszczycić się Katarzyna Błoch, które to otrzymała w kategorii single women II pierwszego dnia oraz drugiego - w kategorii freestyle women II. Natomiast złoto i srebrno zawisło na piersiach Joanny Reda i Pawła Karpińskiego w kategorii duo latin II oraz duo standard II. Złoto powędrowało także do Nadine Kinczel i Pawła Karpińskiego w kategorii combi latin II. Dodatkowo Paweł może poszczycić się zajęciem drugiego miejsca w kategorii single men II. Polacy w sumie zdobyli 4. złote medale oraz 2. srebrne.

Polski team zaprezentował bardzo dobrą formę i na koniec każdego dnia turniejowych zmagań mogliśmy wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Nasi zawodnicy będą silnymi rywalami w swoich kategoriach na zbliżających się Mistrzostwach Europy, które także odbędą się w Łomiankach (Lomianki 2018 World Para Dance Sport European Championships). Już dzisiaj zapraszam na te zawody w dniach 9-10 listopada 2018, gdzie na parkiecie spotka się europejska czołówka tancerzy na wózkach.

Pozostałe wyniki naszych zawodniczek:
  • Kategoria – single women II:
    • Joanna Reda – 5 miejsce
    • Monika Chojnacka – 8 miejsce
    • Agata Wojciechowska – 11 miejsce
  • Kategoria – single women I:
    • Julia Sadkowska – 4 miejsce


foto: Jacek Reda

Przed naszymi tancerzami wakacje, choć przebiegną one także pod kątem przygotowań do Mistrzostw Europy na zgrupowaniu w Wiśle.

Jeszcze przed najważniejszym turniejem w tym roku, bo 6-7 października 2018 Paweł Karpiński będzie reprezentować nasz kraj na turnieju w kategorii single men II, podczas Beigang 2018 Para Dance Sport Open (Chinese Taipei).

Wakacje czas zacząć ;)

Paralympic

Dziś jest
26 września 2023