TANIEC NA WÓZKACH

MALE 2017 - World Para Dance Sport Championships

Mistrzostwa Świata w Belgii

Dodano: 2017-10-15 | 09:50:44


Po raz pierwszy do Belgii przyjadą reprezentanci tańca na wózkach z całego świata.


Niedaleko Antwerpii, w miejscowości Malle, w dniach 21-22 października 2017, odbędą się Mistrzostwa Świata w tańcu na wózkach (Malle 2017 World Para Dance Sport Championships).

Wciągu dwóch dni przewidziano występy ok. 170 tancerzy z 22. krajów, którzy zaprezentują się w 18. konkurencjach. Głównym celem organizatorów jest zaoferowanie sportowcom, trenerom, personelowi i liderom zespołów w Para Dance Sport dobrą organizację tak, aby mogli oni skupić się na zawodach.

Nasza ekipa tancerzy na wózkach wraz z tanecznymi partnerami wylatuje w piątek 20 października. Trwają ostatnie przygotowania do zawodów. Naszą grupą opiekować się będzie trener kadry Polski – p. Włodzimierz Ciok. Polski team wystąpi w kategoriach: duo standard II, duo latin II, combi standard II, combi latin II, freestyle women II, fresstyle comi II, single women i solo men.

To utytułowani tancerze:
  • Paweł Karpiński i Joanna Reda – aktualni Mistrzostwie Europy w kategorii duo II w stylu latynoamerykańskim oraz Vice Mistrzowie Europy w stylu standardowym,
  • Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch – aktualni Mistrzostwie Europy w kategorii freestyle combi II oraz II Vice Mistrzowie Europy w stylu combi latin II,
  • Paweł Karpiński i Nadine Kinczel – aktualni Vice Mistrzowie Europy w kategorii combi latin II.


foto: Jacek Reda

W związku ze zmianami dokonanymi w lutym br. przez IPC dotyczącymi skrócenia czasu trwania pokazów w kategorii freestyle combi i single, zawodnicy przedstawią swoje - dostosowane do nowych wymogów układy. 13 października odbyło się losowanie kolejności startów w tych kategoriach. Jest to duże udogodnienie dla zawodników, którzy mogą już teraz zaplanować turniejowy dzień.

Ostatnie Mistrzostwa Świata odbyły się w 2015 r. w Rzymie.


Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w witrynie World Para Dance Sport:

Życzymy powodzenia na parkiecie wszystkim zawodnikom.

Joanna Reda

Dziś jest
26 września 2023