TANIEC NA WÓZKACH

Katarzyna Błoch i Marek Zaborowski

Wspaniały sukces polskich tancerzy we Frankfurcie

Dodano: 2017-07-17 | 21:14:54


Zawody 2017 Para Dance Mainhatten Cup były dla naszej kadry bardzo szczęśliwe. W sumie przywieźliśmy do kraju 5. złotych, 1. srebrny i 1. brązowy medal.


Katarzyna Błoch i Marek Zaborowski
foto: materiały redakcyjne


Naszymi zawodnikami opiekował się trener p. Włodzimierz Ciok. Podczas dwóch dni turnieju na parkiecie swoje taneczne umiejętności pokazały pary z takich krajów jak: Ukraina, Białoruś, USA, Korea Południowa, Japonia, Belgia, Holandia, Wielka Brytania, Cabo Verde, Włochy, Austria, Turcja, Węgry, Słowenia, Finlandia, Niemcy i Polska. Atmosfera była gorąca.

Pierwszego dnia jako pierwsi zaprezentowali się: Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch w kategorii freestyle combi II. W tej kategorii wystąpiło ponad 10. par, część z nich po raz pierwszy z nowymi układami. Najsilniejszymi reprezentacjami były: para z Ukrainy, Japonii i Polski, dlatego oglądający do końca nie wiedzieli, kto zwycięży. Kolejną kategorią było combi standard, gdzie Marek z Katarzyną rywalizowali z parami z: Austrii, Białorusi, Ukrainy, Hong Kongu i Niemiec. Chwilę po nich na parkiecie pojawili się Paweł Karpiński i Joanna Reda w kategorii duo standard II. Po zatańczonych na maksymalnym poziomie finałach przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Napięcie rosło.

W kategorii freestyle combi II Marek i Katarzyna zajęli 1. miejsce, a w Combi standard II ? 2. miejsce. Paweł i Joanna w kategorii duo standard II ? 1. miejsce. Tak więc już pierwszego dnia wszyscy mogli usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego.

Drugi dzień był również emocjonujący. Na początek zawodnicy na wózkach prezentowali się w kategorii solo. Jako pierwsze na parkiecie pojawiły się kobiety w kategorii single women II. Wśród 9. zawodniczek były: Katarzyna Błoch i Joanna Reda. Następnie razem z mężczyznami w single men II zaprezentował się Paweł Karpiński. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się runda combi latin II, w której swoje umiejętności taneczne pokazali Marek z Katarzyną. Drugi dzień przyniósł polskiej ekipie kolejne 3. złote medale. Dokładne wyniki prezentuję poniżej. Gratulacje dla całej ekipy.

Combi standard II
2. miejsce - Katarzyna Błoch i Marek Zaborowski

Combi standard II
1. miejsce - Katarzyna Błoch i Marek Zaborowski

Single woman II
1. miejsce - Katarzyna Błoch
4. miejsce - Joanna Reda

Single man II
3. miejsce - Paweł Karpiński

Duo latin II
1. miejsce - Joanna Reda i Paweł Karpiński

Duo standard II
1. Joanna Reda i Paweł Karpiński

Freestyle Combi II
1. miejsce - Katarzyna Błoch i Marek ZaborowskiFoto: materiały redakcyjne

W dniach 24-25 czerwca 2017 odbył się 2017 Peikang Para Dance Sport Open Chinese Taipei (Taiwan), w którym Polskę reprezentowała para: Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch. Ten turniej był również bardzo owocny dla nich ponieważ zdobyli w combi standard II ? srebrny medal, combi latin II ? brązowy medal, freestyle combi II ? srebrny oraz Katarzyna w single women II ? złoty medal.

To ostatnie turnieje przed wakacjami. Niedługo nasza kadra tańca na wózkach rozpoczyna zgrupowanie w Wiśle. Będą to intensywne przygotowania do Mistrzostw Świata w tańcu na w wózkach (2017 Malle World Para Dance Sport World Championships), które odbędą się w październiku w Belgii. Konkurencja z roku na rok jest coraz większa i jak pokazują ostatnio rozgrywane turnieje w Azji, nie tylko w Europie pojawiają się pary na bardzo wysokim poziomie tanecznym. Jak co dwa lata, na mistrzostwa przyjadą najlepsi tancerze na wózkach z całego świata. Cieszymy się bardzo, że Polska jest także w tej czołówce.

Strona World Para Dance Sport ? rezultaty: https://www.paralympic.org/dance-sport/results

Anna Reda

Dziś jest
20 lipca 2024