TANIEC NA WÓZKACH

Pawłe Karpiński i Joanna Reda

Przygotowania do Mistrzostw Świata

Dodano: 2015-07-09 | 05:21:35


Za nami Mistrzostwa Polski w tańcu na wózkach, które odbyły się w Łomiankach.


Paweł Karpiński i Joanna Reda
foto: Jacek Reda

Podczas dwóch dni na parkiecie mogliśmy zobaczyć pary debiutujące w układzie duo i combi, amatorów oraz zawodników zaawansowanych. W turnieju wystartowali także nasi sąsiedzi, pary ze Słowacji. W przerwach pomiędzy konkurencjami publiczność mogła podziwiać młodziutki, ale prezentujący się w świetnej formie - zespół Costa Latina, który prowadzi Łukasz Prochacki.

To był ostatni turniej tańca na wózkach przed wakacjami. Gratulujemy wszystkim tancerzom i zachęcamy do dalszej pracy nad doskonaleniem swojego warsztatu.

Zawody oceniali sędziowie: Jerzy Oleszczyński, Włodzimierz Ciok, Paweł de Pourbaix, Andrzej Bieniek, Antoni Żaliński, Joanna Ziomek i Andrzej Micunek.

W klasie top zwycięzcami zostali:

Combi latin II

  1. Nadine Kinczel i Paweł Karpiński
  2. Anna Rybarczyk i Daniel Jeżmanowski

Combi standard II

  1. Joanna Reda i Andrei Selivonets

Single II woman

  1. Katarzyna Błoch
  2. Monika Chojnacka
  3. Małgorzata Błoch

Single II man

  1. Paweł Karpiński

Duo latin II

  1. Joanna Reda i Paweł Karpiński
  2. Agata Wojciechowska i Daniel Jeżmanowski

Duo standard II

  1. Joanna Reda i Paweł Karpiński
Łomianki, czerwiec 2015


Paweł Karpiński i Joanna Reda
foto: Jacek Reda

Wspaniała wiadomość dla zawodników kadry Polski. 1 lipca br. Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski podał, że Mistrzostwa Świata w tańcu na wózkach 2015 odbędą się w Rzymie w dniach 6-8 listopada br.

Tancerze klasy top już niedługo wyjeżdżają na zgrupowanie do Ośrodka Sportowego PZSN Start w Wiśle. Pod okiem trenerów przygotowywać się będą do tych najważniejszych dla nich zawodów.

Pierwszy raz na zawodach rangi mistrzostw świata zaprezentują się tancerze w kategoriach single i freestyle. Oznacza to, że na jesieni poznamy, kto zostanie mistrzem świata w w/w kategoriach po raz pierwszy w historii tańca na wózkach. IPC przewiduje udział 160 zawodników z 29 krajów.


Anna Reda

Dziś jest
19 kwietnia 2024