TANIEC NA WÓZKACH

Holand Dance Spektakel Cuijk 2015

Wiosenna Holandia 2015

Dodano: 2015-04-01 | 09:27:17


Jest już tradycją, że Święta Wielkanocne nasi tancerze spędzają w holenderskiej miejscowości Cuijk, na tanecznym parkiecie.


World Cup Wheelchair Dance Sport jest częścią dużej kilkudniowej imprezy Holland Dans Spektakel. Odbędzie się ona po raz 27., a obejmuje różne kategorie taneczne, między innymi  taniec towarzyski i streetdance.

Nasi zawodnicy wystartują w dniach 4-5 kwietnia 2015. Polskę reprezentować będą doświadczone i utytułowane pary, które na parkiecie są już nawet kilkanaście lat oraz nowa debiutująca na zagranicznych zawodach - para w kategorii duo II - Daniel Jeżmanowski i Agata Wojciechowska. Polska grupa będzie pod opieką Pani Iwony Ciok.

Poniżej lista zawodników z podziałem na kategorie:

Kategoria World Cup - combi standard II:
  • Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch
Kategoria World Cup - Combi latin II:
  • Paweł Karpiński i Nadine Kinczel
  • Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch
Kategoria World Cup - Duo standard i latin II:
  • Paweł Karpiński i Joanna Reda
Kategoria Amator - Duo latin II:
  • Daniel Jeżmanowski i Agata Wojciechowska.

Coraz więcej państw podejmuje się organizacji turniejów tańca na wózkach, niektóre z nich na stałe wpisują się w kalendarz zawodów. W 2016 roku planowany jest po raz pierwszy turniej w Finlandii.

Rok 2015 powinien być rokiem mistrzostw świata, termin składania ofert minął 15 marca, w chwili obecnej niestety nie wiadomo czy któreś z państw podejmie się organizacji tak dużego przedsięwzięcia. Tym bardziej miło jest wspomnieć sukces polskiej organizacji Mistrzostw Europy, które odbyły się na jesieni 2014 w Łomiankach - video.


Wybrane turnieje planowane w 2015 roku:


Kalendarz turniejów IPC dostępny jest na stronie IPC.


Życząc Wesołych Świąt Wielkanocnych, mam nadzieję, że rywalizacja na holenderskim parkiecie sprawi naszym parom dużo radości, a także zaowocuje medalami.

Anna Reda

Dziś jest
19 kwietnia 2024