TANIEC NA WÓZKACH

Paweł Karpiński i Nadine Kinczel

Jesteśmy w czołówce

Dodano: 2014-11-15 | 09:48:11


Wspaniały występ naszych zawodników na ostatnich Mistrzostwach Europy w tańcu na wózkach.


Paweł Karpiński i Nadine Kinczel
foto: Jacek Reda

Do podwarszawskich Łomianek przyjechały najlepsze pary europejskie. Wystartowali doświadczeni zawodnicy (którzy tańczą już nawet kilkanaście lat) ale także ci, dla których był to debiut na imprezie rangi mistrzowskiej. Obserwowany poziom tańca z roku jest coraz wyższy. Polski team wywalczył w sumie 4 medale: trzy brązowe i jeden srebrny.

Pierwszego dnia rywalizacji w pierwszym wyjściu duo latin II na parkiecie w dwóch turach wystartowało aż 11 par. Po trzech rundach tytuł II Wicemistrzów Europy w tańcu na wózkach zdobyli: Paweł Karpiński i Joanna Reda w kategorii duo latin II. Finalistami w kategorii combi standard II oraz w nowej kategorii combi freestyle II zostali: Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch. Występ Kasi i Marka w stylu modern okazał się bardzo nowatorski i został nagrodzony gromkimi brawami.

Podczas pierwszego dnia Zespół Tańca Ludowego "Warszawa" AWF otwierał turniej prezentując przedstawicieli krajów biorących udział w zawodach. Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami zatańczyli Mazura z opery "Straszny Dwór" i tańce góralskie z opery "Halka" St. Moniuszki.


foto: Jacek Reda

Drugi dzień już od samego początku zapowiadał się emocjonująco. Zawody rozpoczęły się grupowym pokazem połączonych sił: klubów Swing i Swing - Duet.

W tym dniu Paweł Karpiński w pierwszym bloku tańczył na zmianę z dwoma partnerkami, w drugim bloku wystartował w nowej kategorii: single man. W kategorii duo standard II z Joanną Reda zajęli IV miejsce. Natomiast w najliczniej obsadzanej kategorii (w sumie 13 par) combi latin II Paweł wraz z Nadine Kinczel zostali II Wicemistrzami Europy. Ale to nie był koniec rywalizacji. Trzeci brązowy medal zdobył prezentując się solo. Następnie na parkiet wyszły panie. W kat. single woman II - Katarzyna Błoch zajęła 4 miejsce.

Wspaniałym wydarzeniem okazał się debiut naszej młodziutkiej zawodniczki Magdy Matusiak, która w kategorii single woman I zdobyła srebro. Radości nie było końca, polska drużyna zakończyła mistrzostwa medalowo. W przerwach pomiędzy rundami publiczność mogła podziwiać występ ?dojrzałej wiekowo? grupy: Super dorośli Caro Dance, która po występie zebrała gromkie oklaski. Medale zwycięzcom wręczał m.in.: prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start" ? Łukasz Szeliga oraz Gertrude Krombholz ? założycielka ruchu tańca na wózkach.

Zawody zakończyły się wzruszającymi pożegnaniem pary austriackiej: Petera i Sanji, a następnie wspólnym tańcem wszystkich uczestników. Całość imprezy została profesjonalnie zaprezentowana przez prowadzącą p. Monikę Sakowską.

Za przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia wielkie podziękowania należą się kierującej całym zespołem - Pani Iwonie Ciok, która jest prezesem Stowarzyszenia Swing Duet i przewodniczącą Lokalnego Komitetu Organizacyjnego ME. Dużą przyjemnością było spotkanie z p. Adamem Socikiem (TwistService.pl). Polska drużyna mogła cieszyć nie tylko wynikami, ale także możliwością wystąpienia przed "swoją publicznością" złożoną z rodzin i znajomych.


Anna RedaWYNIKI:

Dziś jest
30 listopada 2023