TANIEC NA WÓZKACH

Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego na wózkach - Przeźmierowo

Integracyjnie w Przeźmierowie

Dodano: 2012-10-13 | 05:06:30


W podpoznańskim  Przeźmierowie, w sobotę 6 października 2012 roku, odbył się Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego na wózkach, zorganizowany wspólnie przez Szkołę Tańca Finezja oraz Bellcanto z Poznania.


foto: Marek Zaborowski

Turniej tańca na wózkach przebiegał równolegle z Grand Prix Senior Hobby i Ogólnopolskim Turniejem Tańca Towarzyskiego. Publiczność nie zawiodła i na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiła się w licznym gronie, świetnie bawiąc się i dopingując zarówno hobbystów jak i tancerzy na wózkach.

Do udziału w Integracyjnym Turnieju na wózkach zgłosiło się 10. par tanecznych. Tancerze ze Słowacji z klubu TK Ellegance Kosice, a po stronie polskiej reprezentanci klubu Twister Poznań oraz Swing Duet z Warszawy.

Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach: combi I, combi II oraz duo, na przemian z tanecznymi występami seniorów oraz licznymi specjalnie przygotowanymi pokazami. Całe wydarzenie odbyło się pod hasłem "FESTIWAL TAŃCA 2012" i taką też formę oraz klimat udało się uzyskać i zachować. Wszystkie pary zostały profesjonalnie przedstawione przez prowadzącego p. Krzysztofa Czaplińskiego. Dekoracja sali, oprawa muzyczna, opieka, a także przyjęcie startujących przez widownię było fantastyczne.

Turniej ten był jedną z bardzo niewielu okazji do pokazania uroku tańca na wózkach. Pierwsze wyjście zostało zapowiedziane jako "general look", podczas którego pary mogły rozgrzać się i "poczuć parkiet". Następne - w poszczególnych kategoriach były już punktowane, co nie przeszkadzało zawodnikom świetnie bawić się podczas tańca.

Tancerze na wózkach po raz kolejny udowodnili, że niczym nie odbiegają od par pełnosprawnych, potrafią stworzyć wspaniałe widowisko taneczne, cudowną atmosferę oraz pokazać, że ich taniec wydobywa się prosto z serca.

Wyniki.

Combi I Standard:

 1. Helena Kašická & Peter Vidašič
 2. Michał Ciok & Magdalena Matusiak
 3. Mária Gazdiková & Maroš Olejár
 4. Lukáš Bogdan & Martina Sekaninová

Combi I Latin:

 1. Helena Kašická & Peter Vidašič
 2. Michał Ciok & Magdalena Matusiak
 3. Lukáš Bogdan & Martina Sekaninová

Combi II Standard:

 1. Milan Berko & Miroslava Sekaninová
 2. Marek Zaborowski & Katarzyna Błoch

Combi II LA:

 1. Milan Berko & Miroslava Sekaninová
 2. Marek Zaborowski & Katarzyna Błoch

Duo Standard:

 1. Paweł Karpiński & Joanna Reda
 2. Norbert Kamiński & Katarzyna Błoch

Duo Latin:

 1. Milan Berko & Helena Kašická
 2. Paweł Karpiński & Joanna Reda
 3. Norbert Kamiński & Katarzyna Błoch
 4. Bartosz Borowczak & Małgorzata Błoch
WYNIKI szczegółowe (zapis skrutinerski)

Gratulujemy zawodnikom oraz dziękujemy organizatorom za trud i wolę organizacji turnieju dla tancerzy na wózkach, którzy nie mają zbyt wielu okazji do prezentowania swoich umiejętności.


Marek Zaborowski


Komentarze: 3 Ostatnio dodany: 2012-10-23 | 09:05

Dziś jest
26 września 2023