TANIEC NA WÓZKACH - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2010

Paweł Karpiński & Anna Reda

Malta Open Dance Spectacular 2010

Dodano: 2010-12-02 | 09:17:03


Organizowany od wielu lat turniej towarzyski "Malta Open Dance Spectacular" jest jedynym chyba turniejem, w ramach którego możemy obejrzeć zmagania par tanecznych seniorów i juniorów oraz tancerzy na wózkach zarówno w kategorii promotion jak i top.


Turniej ten nie spełnia warunków zawodów zgodnych z wymogami IPC. Jest to działanie zamierzone i w pełni popierane przez organizatorkę tych imprez Panią Pippę (Philiphę) Roberts.

Dzięki tego typu formie zawodów, mogą w nich startować tancerze nie posiadający licencji tanecznych. Spotykają się tu pary traktujące swoje występy bardzo amatorsko jak i zespoły traktujące ten rodzaj tańca bardzo serio. Tylko na tym turnieju możemy być świadkami sytuacji niespotykanych podczas innych zawodów.


Sędziowie, aby pokazać, że nie tylko są ludźmi podejmującymi bardzo trudną rolę osób oceniających umiejętności innych, ale również czerpią przyjemność z tańca, podczas tak zwanego tańca sędziów pokazują swoje umiejętności taneczne. W tym roku na parkiet skład sędziowski wjechał na motorach i po takiej iście Chiczkokowskiej inauguracji ukazali swoje możliwości taneczne robiąc show w rytmie melodii "We will rock you".Gorący klimat Malty przeniesiony na parkiet spowodował, że bardziej liczyły się tu wspólna wspaniała zabawa i radość z tańca niż rzeczywista rywalizacja. Przepięknie brzmiały wykrzykiwane przez reprezentantów Austrii i Holandii oraz Niemiec słowa dopingu dla polskiej pary. Pragnąłbym, aby w każdej dyscyplinie sportu można byłoby spotkać się z takimi przejawami fair play.

Reasumując całość zmagań - wielkimi tego spotkania była para reprezentująca gospodarzy Steven Fenech & Mandy Ghio, którzy zajęli pierwsze miejsca zarówno w kategorii tańców standardowych jak i latynoamerykańskich.


Drugim wielkim wygranym była nasza para - Paweł Karpiński & Joanna Reda, którzy zdobyli laury w obu stylach tanecznych.

Gorący klimat Malty sprzyja pokonaniu barier mentalnych dzielących reprezentantów wielu krajów. Do Polski wróciliśmy w doskonałych nastrojach. Niestety rzeczywistość (-13 stopni i śnieg) szybko ustawiła nas na właściwym torze.

Jacek Reda
Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2010-12-05 | 18:48

Dziś jest
19 kwietnia 2024