STREFA TAŃCZĄCYCH SENIORÓW / WYBIERZ: / ROK 2017

Marcin Kleist i Julia Bień

Letnie turnieje

Dodano: 2017-08-29 | 07:05:22


Na czas wakacji, szczególnie za granicami Polski, nie pustoszeją turniejowe parkiety. Jednymi z letnich turniejów był WDSF Puchar Świata w Malezji i WDSF World Open w Estonii.


Marcin Kleist i Julia Bień
foto: materiały redakcyjne


Na zakończenie lata, w Malezji, w Johor Bahru, rozegrano WDSF Puchar Świata Amatorów Standard. W tej dalekiej, egzotycznej wyprawie Polskę reprezentowali tancerze klubu AMBER Kołobrzeg - Marcin Kleist i Julia Bień, którzy wśród 27. par z całego świata zajęli 10. - półfinałowe miejsce.

Na podium stanęli:
  1. Francesco Galuppo i Debora Pacini - Włochy
  2. Vasily Kirin i Ekaterina Prozorova - Austria
  3. Evgeny Nikitin i Anastasia Miliutina - Rosja

Wyniki - Puchar Świata Standard - Johor Bahru (Malezja)

Po turnieju tancerze mieli okazję zwiedzić Singapur, który leży po "drugiej stronie mostu", a w najbliższy pierwszy wrześniowy weekend zatańczą w kolejnym azjatyckim turnieju - w Bangkoku, w Tajlandii. W Bangkoku zatańczą także szczecińscy Seniorzy Państwo Krzysztof i Wioletta Przybyszewscy. Życzymy połamania obcasów.

Johor Bahru, Malezja, 26 sierpnia 2017


foto: materiały redakcyjne

Tydzień wcześniej, 19 sierpnia, dużo bliżej Polski, w stolicy Estonii, Tallinnie, odbył się TALLINN TROPHY 2017, w którym zatańczyli Dariusz Myćka z Madarą Freiberga, którzy reprezentując Polskę zajęli 2. miejsce w turnieju WDSF World Open Standard. W tej konkurencji rywalizowało 59. par.

Nasi reprezentanci ulegli gospodarzom Ergo Lukk i Baile Orb, a za nimi na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci Rosji - Ivan Varfolomeev i Valeria Remina.

Dariusz Myćka i Madara Freiberga

Dariusz Myćka i Madara Freiberga
foto: Adam Socik / TwistService.PL


Na zakończenie - wspominamy - tegoroczny German Open Championships 2017. Ostatniego dnia GOC 2017, 12 sierpnia, w turnieju WDSF Open Senior I Latin, w barwach Polski, zaprezentowała się nowa para Seniorów I - Wojciech Markowski i Natallia Damasevich, która po czteromiesięcznych wspólnych treningach, w stylu Latin zajęła 43. miejsce, zaś w standardzie - 95. miejsce.

Wyniki:Niebawem kolejny sezon turniejowy. W Polsce rozpocznie się Mistrzostwami Polski formacji tanecznych. We wrześniu, w Warszawie, odbędzie się po raz pierwszy duży, międzynarodowy, turniej PRO-AM. Zapraszamy na strony TwistService.PL, na których - tradycyjnie, od 16 lat - na bieżąco piszemy o tanecznych wydarzeniach w Polsce i na świecie oraz o sukcesach polskich tancerzy.
Komentarze: 2 Ostatnio dodany: 2017-09-03 | 09:35

Dziś jest
9 grudnia 2023