STREFA TAŃCZĄCYCH SENIORÓW / WYBIERZ: / ROK 2017

BUDA Open 2017

BUDA Open 2017

Dodano: 2017-05-01 | 16:53:45


Kwietniowy początek majówki był niezwykle udany dla wielu polskich par tanecznych, które zdecydowały się zatańczyć na węgierskim parkiecie podczas BUDA Open 2017.


Na zaproszenie Zoltána Sándor, do Budapesztu, udało się 9. polskich par, które zatańczyły zarówno główne turnieje BUDA Open - rangi International Open, jak i w kategoriach młodzieży i seniorów.

Pierwszego dnia w turnieju WDSF International Open Latin wystartowało 55. par, wśród nich dwie reprezentujące Polskę: Armand Fazullin i Klaudia Iwańska, która awansowała do finału zajmując w nim 6. miejsce. Druga para to - Adam Fedko i Joanna Fedko, która zakończyła turniej w półfinale na 7.-8. miejscu. Konkurencję tę wygrali gospodarze - Andrea Silvestri i Varadi Martina.

Drugiego dnia, w niedzielę, sześć polskich par rywalizowało w gronie 44. uczestników turnieju WDSF International Open Standard. Także w tej kategorii nasze pary wytańczyły finałowe miejsca. Trzecie miejsce przypadło Erosowi Sciamanna i Annie Jaglińskiej, a na kolejnym miejscu sklasyfikowano Marka Szulgo i Renatę Schodnik.

Zwycięstwo przypadło reprezentantom Austrii - Vasilowi Kirin i Ekaterinie Prozorova.

Pozostałe polskie pary zajęły miejsca w półfinale:
  • Armand Fazullin i Klaudia Iwańska - 7. miejsce,
  • Dawid Kozów i Karolina Kozów - 12. miejsce
i w ćwierćfinale:
  • Michał Kieszek i Julia Stefańska - 15. - 17. miejsce,
  • Przemysław Walisiak i Katarzyna Pres - 24. miejsce.
foto: materiały redakcyjne
Pavel Yuryev - pyph.ru

Znakomicie reprezentowały Polskę pary juniorskie, młodzieżowe, "wschodzące gwiazdy" i seniorzy.

W turnieju WDSF Junior II Open Latin - Hubert Raczek i Magdalena Kowalska pokonali 28. par, zwyciężając tę konkurencję. Natomiast, w starszej konkurencji, WDSF Youth Open Standard (33. pary) - Michał Kieszek i Julia Stefańska zajęli 2. miejsce, ulegając reprezentantom Włoch - Marco Bodini i Kristinie Charitonovaite.

Zwycięstwem Przemysława Walisiaka i Katarzyny Preś zakończyła się konkurencja "wschodzących gwiazd" w stylu standard.

Polscy Seniorzy na BUDA Open zatańczyli w dwóch konkurencjach WDSF Senior II Open Standard (29. par) i WDSF Senior III Open Standard (31. par). W obu konkurencjach uczestniczyli Emil i Dorota Gajda, którzy w Senior II zajęli 12. miejsce, zaś w Senior III - 6. miejsce w finale. Druga para polskich seniorów - Jarosław Mielcarek i Hanna Mielcarek uczestniczyła tylko turnieju Senior II zajmując 15. miejsce.

Oprócz par tanecznych, w BUDA Open 2017, uczestniczył Pan Rober Wota w charakterze sędziego.

Wyniki:

Dziś jest
21 maja 2024