STREFA TAŃCZĄCYCH SENIORÓW / WYBIERZ: / ROK 2014

Maciej Drankowski & Agnieszka Majsterek

MŚ Senior I Rimini 2014

Dodano: 2014-07-17 | 07:14:44


Agnieszka Majsterek i Maciej Drankowski napisali dla TS: Mieliśmy honor reprezentować Polskę na odbywających się w Rimini WDSF Mistrzostwach Świata Senior I.


Maciej Drankowski i Agnieszka Majsterek
foto: archiwum własne pary

Tak jak w roku ubiegłym, dane nam było stanąć do rywalizacji zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich.

  • 12 lipca, wśród najlepszych standardowych par na świecie uplasowaliśmy się na miejscu 26.
  • 13 lipca, rywalizując z parami latynoamerykańskimi polepszyliśmy zeszłoroczny wynik, zajmując miejsce 20.

Wynik ów cieszy nas ogromnie, gdyż po raz pierwszy w historii Mistrzostw Świata odbywały się one dzień po dniu, co znacząco wpłynęło na tryb naszych przygotowań i przebieg samego startu.

Poziom mistrzostw został w sposób naturalny i oczywisty podniesiony w skutek tegorocznych zmian w przepisach. Tym samym, do rywalizacji w naszej kategorii wiekowej dołączyli młodsi tancerze, w wieku lat 30. Dzielimy się z Państwem linkiem do nagrania finalistów w tańcach standardowych, gdyż naszym zdaniem światowy poziom standardu wśród tancerzy kategorii Senior I jest naprawdę imponujący.
Wyniki rywalizacji w tańcach latynoamerykańskich były o tyle sensacyjne, iż wielokrotny mistrz świata uplasował się na miejscu 11 , a inni finaliści zeszłorocznych mistrzostw zakończyli rywalizację w półfinale. Można tu postawić pytanie o kierunek, w którym zmierza taniec, nie tylko w młodszych kategoriach wiekowych, ale również w naszej. Doświadczone pary z niezaprzeczalnym pięknym przebiegiem ruchu oraz jego kontynuacji w ciele nie zostały w tym roku docenione przez sędziowski panel, który nie widział dla nich miejsca w finale.

Mistrzostwa zostały przeprowadzone z iście włoskim rozmachem, w przeogromnym sportowym centrum Rimini Fiera. Przepiękny dobór muzyki, dopełniał wyjątkową i podniosłą atmosferę mistrzostw.

Dziękujemy Róży i Tomaszowi Kucharczykom, z którymi mieliśmy przyjemność reprezentować Polskę w pierwszym dniu mistrzostw, w tańcach standardowych oraz Katarzynie Nawrockiej i Maciejowi Hamerlińskiemu, którzy debiutowali w drugim dniu mistrzostw, w tańcach latynoamerykańskich.

Dziękujemy serdecznie przy tej okazji za wsparcie niezastąpionym: Sylwii Maczek, Krystianowi Radziejowskiemu, Iwonie Golczak, Margaricie Zvonova, Szymonowi Kulisiowi oraz Krzysztofowi Kuligowi.

Dziękujemy także wszystkim, którzy wspierają nas każdego zwykłego dnia i wierzą w nas w tak ważnych chwilach jak miniony weekend we włoskim Rimini.

Z tanecznymi pozdrowieniami ? Agnieszka Majsterek & Maciej Drankowski.

Maciej Drankowski & Agnieszka Majsterek

Dziś jest
25 lipca 2024