TANIEC TOWARZYSKI

Vienna Dance Concourse 2022

Vienna Dance Concourse 2022

Dodano: 2022-07-26 | 10:42:11


Vienna Dance Concourse 2022 w Wiedniu, to wyjątkowy turniej, w wyjątkowym miejscu, na którym nie zabrakło polskich par Seniorów.


Vienna Dance Concourse jest wyjątkowy pod wieloma względami i bardzo dobrze zorganizowany od samego początku rejestracji on line. Wcześniej podany godzinowy program dnia bardzo ułatwiał własną organizację.

Niesamowity jest fakt, jak dużo par seniorskich z całego świata chętnie przyjeżdża na ten turniej. W naszej kategorii - Senior III - zatańczyło 39. par Latin i 100. par w Standardzie.

Ponadto organizator daje parom możliwość podwójnego startu i każda z kategorii rozgrywana była w dwóch różnych dniach, aby można nacieszyć się tym miejscem.

Dla nas jeden dzień w zupełności wystarczył! 4. rundy w upalny dzień to duża mobilizacja dla ciała i umysłu.
Cieszymy się bardzo, że weszliśmy do finału, w kategorii Senior III Latin, zajmując 5. miejsce, choć maleńki niedosyt pozostał, bo byliśmy z parą z 4. miejsca ex aequo...i z pewnością zadecydowały małe punkty.Miejsce turnieju jest wyjątkowe. Sala Rathaus w Wiedniu i jego otoczenie sprawiają, że taniec jest jakby w piękniejszej ramie, a atmosfera bardziej doniosła.

Jedyną rzeczą, którą zmienilibyśmy to termin rozgrywania tego turnieju np. na początek lipca. Szczyt wakacyjny, upalna pogoda i utrzymywanie formy, gdy inni są już na wakacjach jest troszkę trudne, ale czego nie robi się dla pasji.

Turniej pomimo dużej ilości kategorii wiekowych i bardzo dużej frekwencji przeprowadzony bardzo sprawnie, organizacja na 6+, a atmosfera wśród seniorów wyjątkowa!!!

Otrzymaliśmy również pięknie wydane programy, w których znalazły się wszystkie kategorie, listy startujących tancerzy, listy sędziów i cały szczegółowy program godzinowy każdego dnia, zaś nagrody w postaci sporej wielkości mis wypełnionych smacznymi owocami był super pomysłem.

...to był wyjątkowy dzień i z pewnością polecić można ten turniej wszystkim tancerzom.

Refleksjami z Vienna Dance Concourse podzielili się Państwo Jolanta i Krzysztof Popa. Dziękujemy!


Vienna Dance Concourse 2022

Krzysztof i Jolanta Popa

W Vienna Dance Concourse - z polskich par - zatańczyli także:
Mirosław Szmajda i Ewa Szmajda, w kategorii WDSF Open Senior II Latin. Zatańczyli dwukrotnie zajmując 14. miejsce wśród 27. par (21 lipca) i 20.-21. miejsce wśród 39. par (23 lipca).

Wyniki:


Mieczysław Cichy i Ewa Cichy: w kategorii WDSF Open Senior III Latin (39. par, 23 lipca) - 34. miejsce i w kategorii WDSF Open Senior IV Standard (54. pary, 22 lipca) - 28.-29. miejsce.

Wyniki:


Piotr Misztal i Monika Misztal - 23. miejsce oraz Marek Wasilewski i Krystyna Wasilewska - 38.-40. miejsce w kategorii WDSD Open Senior III Standard, w której zatańczyło dokładnie 100. par z całego świata!
Marek Wasilewski i Krystyna Wasilewska zatańczyli tę konkurencję po raz drugi 24 lipca zajmując, wśród 84. par, 19.-20. miejsce.

Wyniki:


Mirosław i Ewa Szmajda

Mieczysław i Ewa Cichy

Krzysztof i Jolanta Popa

Redakcja TwistService.PL dziękuje za współpracę redakcyjną i foto - Państwu Jolancie i Krzysztofowi Popa.
Foto - Facebook.

Wiedeń, 21 - 24 lipca 2022 r.

Dziś jest
14 lipca 2024