TANIEC TOWARZYSKI

Mateusz Stawowy i Sara Silva

Polacy na Rotterdam Open 2021

Dodano: 2021-09-02 | 22:02:18


W ostatni weekend sierpnia 2021 r., w Rotterdamie, odbyły się WDSF Mistrzostwa Świata Seniorów I Latin i Seniorów II Standard oraz turnieje WDSF Open, w których z powodzeniem uczestniczyły polskie pary.


Mateusz Stawowy i Sara Silva
foto: Rob Ronda

Mateusz Stawowy i Sara Silva zatańczyli w trzech turniejach WDSF Open: Juniorów II Standard i Latin oraz Młodzieży Standard. W kategorii Juniorów II oba style wygrali, zaś w konkurencji Młodzieży - zajęli 4. miejsce.

Wyniki:

W międzynarodowym panelu sędziowskim na Rotterdam Open 2021 turnieje WDSF Open sędziowali także przedstawiciele Polski - Justyna Hawkins i Jarosław Marzec.

Mateusz Stawowy i Sara Silva

Głównymi turniejami Rotterdam Open 2021 były WDSF Mistrzostwa Świata Seniorów I Latin i Seniorów II Standard. Po długiej półtorarocznej przerwie, pary są spragnione rywalizacji turniejowej i tłumnie przyjechały do Rotterdamu. W konkurencji Seniorów I Latin zatańczyło 61. par, zaś Seniorów II Standard było aż 112. par.

Polskę w Mistrzostwach Świata reprezentowali Państwo Tomasz i Róża Kucharczykowie, którzy w kategorii Seniorów II Standard zajęli, półfinałowe, 9. miejsce, zaś w kategorii Seniorów I Latin - 25.-26. miejsce, w ćwierćfinale.

Mistrzami Świata Seniorów II Standard zostali Łotysze - Gatis Simsons i Julija Simsone, zaś Seniorów I Latin Norwegowie - Aleksander Jokic i Maria Lyngstad.

Aktualizacja - 03.09.2021, godz.17:05
W WDSF Mistrzostwach Świata Seniorów I Latin Polskę reprezentowali także Paweł Pachuta i Małgorzata Szczęsna, którzy przetańczywszy dwie rundy Mistrzostw zajęli 30. miejsce.

Paweł Pachuta i Małgorzata Szczęsna

Dziś jest
9 grudnia 2023