PRO-AM

Warsaw International Dance Championships & Gala Ball 2017

Gala tańca PRO-AM

Dodano: 2017-10-10 | 21:16:51


Gale tańca w Hongkongu to imprezy Pro-Am i zarazem spotkania topowych tancerzy i biznesu. W tym roku taka impreza odbyła się, po raz pierwszy, w Warszawie.


foto: materiały redakcyjne

Warsaw International Dance Championships & Gala Ball 2017


Dansinn by Malitowski to międzynarodowa sieć szkół tańca, która wywodzi się z Hongkongu, a od paru miesięcy działa również w Polsce, na warszawskiej Pradze. Jej twarzą jest Michał Malitowski, zdobywca licznych tytułów w zawodowym tańcu latynoamerykańskim, znany widzom w Polsce jako juror show TV Polsat ?Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami?.

To właśnie na formule programu, w którym tancerze zawodowi prezentują się jury i widzom w parze z gwiazdą-amatorem, opiera się Pro-Am, który jest wizytówką Dansinn. Trenują tu bowiem amatorzy (Am) ? osoby w każdym wieku i z różnym doświadczeniem tanecznym, które u boku swoich profesjonalnych instruktorów (Pro) mogą także wziąć udział w zawodach sportowych i pokazach na całym świecie.

Na czym to polega, przekonała się publiczność Warsaw International Dance Championships & Gala Ball, która 16 września w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre miała okazję zobaczyć międzynarodowe zawody par Pro-Am. Warszawa dołączyła tym samym do Hongkongu, Dubaju, Moskwy, Wiednia czy Nowego Jorku, gdzie bale i turnieje Pro-Am gromadzą wielotysięczne rzesze fanów tańca i przedstawicieli tamtejszych elit artystycznych i biznesowych. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej.

Warsaw International Dance Championships & Gala Ball 2017


foto: materiały redakcyjne

Najpierw do rywalizacji o tytuły mistrzowskie w tańcach latynoamerykańskich i standardowych stanęły pary Pro-Am z całego świata, najliczniej reprezentowane przez tancerzy z USA, Rosji, Izraela i oczywiście Polski. Polska reprezentacja wypadła zresztą świetnie. W finale mistrzostw (tańce latynoamerykańskie, kategoria: open) najwyżej uplasowała się Joanna Wargala z Markiem Fiksą (2. miejsce) oraz Klaudia Marcinkiewicz z Markiem Szulgo (standard, open, 2. miejsce). Wyniki pozostałych par dostępne są na stronie: warsawdance.pl

Wśród uczestników nie zabrakło polskich i zagranicznych celebrytów takich jak aktorka Olga Kalicka i Wojtek Jeschke, którzy z powodzeniem wzięli udział w rywalizacji - Olga po stronie Am-ek w tańcach latynoamerykańskich, a Wojtek jako zawodowy tancerz królował w standardzie.

Podczas wieczornej Gali przed gośćmi z pokazami wystąpiły gwiazdy tańca: Ferdinando Iannacone i Yulia Mushkina, Łukasz i Aleksandra Tomczak, oraz w roli gospodarzy ? Michał Malitowski i Joanna Leunis.

- Kontynuujemy tradycję balów i wieczorów tanecznych, które łączą miłośników tańca i są doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów i pogłębiania relacji w międzynarodowym środowisku kultury i biznesu ? mówi organizator wydarzenia Piotr Lewandowski.

Warsaw International Dance Championships & Gala Ball okazały się dużym sukcesem, jestem dumny z poziomu tańca, jaki zobaczyliśmy. Na pewno wracamy za rok! ? dodaje Michał Malitowski.

Dziś jest
21 maja 2024