PRO-AM

Polacy na Crown Cup Dubaj 2017

PRO-AM Crown Cup Dubaj 2017

Dodano: 2017-02-18 | 09:21:06


Crown Cup Dubaj'2017, to wydarzenie taneczne w formule PRO-AM, które odbyło się w Dubaju już po raz czwarty. W turnieju uczestniczyli także Polacy - pary taneczne, jak i sędziowie.


Jakub Połeć, Agnieszka Pomorska, Justyna Staniewicz
Michał Malitowski, Joanna Wargala, Tomasz Jaszewski
foto: Sebastian Didyk


Turniej Pro-Am Crown Cup Dubai'2017 rozgrywany był czwarty rok z rzędu. Co roku, coraz więcej par w nim uczestniczy. Tym razem do Dubaju zawitało 110. par z całego świata, między innymi z: USA, Rosji, Włoch, Kazachstanu, Polski, Ukrainy, Litwy.

Organizatorzy bardzo dbają o pary oraz o sędziów. Miałam zaszczyt - pisze Agnieszka Pomorska - stanąć w panelu sędziowskim, między innymi, obok: Kariny Smirnoff, Michała Malitowskiego, Lukka Fanni, Justinasa Duknauskas, Anna Kovalova.


foto: Sebastian Didyk

Pierwszego dnia turnieju, pary rozgrywały konkurencje single dance, dwu-trzy tańcowe kombinacje zwane challenge. Ciekawostką jest, że w tych konkurencjach ocenia się tylko ucznia w parze Pro-Am.

Wieczorem odbyła się konkurencja Team Match. Miałam przyjemność zostać kapitanem polskiej drużyny, która zdetronizowała ubiegłorocznych zwycięzców z Dubaju oraz pokonała drużynę z Rosji i z Kazachstanu. Wygrał Team o najmniejszym składzie. Polskę dumnie reprezentowali:
  • Joanna Wargala i Tomasz Jaszewski w tańcach latynoamerykańskich i
  • Justyna Staniewicz i Jakub Połeć w tańcach standardowych.
Był to najbardziej ekscytujący moment pierwszego dnia turnieju, widownia dosłownie szalała dopingując swoich faworytów.

Crown Cup Dubaj 2017

foto: Sebastian Didyk

Drugiego dnia odbyły się turnieje, w których oceniało się całą parę, czyli zarówno amatora, jak i profesjonalistę, zaś wieczorna gala została poświęcona Pro-Am World Super Stars Championship. Tancerze rywalizowali od 1/4 finału. Udział w wieczornej gali jest dużym sukcesem, gdyż pary musiały zająć finałowe miejsca w konkurencji Scholarship w Dubaju lub w Wilnie, na poprzednim turnieju z serii Crown Cup.

Polskie pary zakwalifikowały się do wieczornej gali. Justyna i Jakub znaleźli się w finale na siódmym miejscu, natomiast Joanna i Tomasz wytańczyli półfinał.

Wyniki naszych par:

Joanna Wargala i Tomasz Jaszewski:
  • I miejsce - 5 dance challenge Latin SILVER
  • I miejsce - 3 dance challenge SILVER i GOLD
  • III miejsce - Scholarship Latin

Justyna Staniewicz i Jakub Połeć:
  • I miejsce - 5 dance challange GOLD
  • III miejsce - International Scholarship Standard.

Joanna Wargala i Tomasz Jaszewski


Joanna Wargala, Agnieszka Pomorskia, Tomasz Jaszewski

foto: Sebastian Didyk

Gorąco polecam turnieje z cyklu Crown Cup - zachęca Agnieszka Pomorska. Są to turnieje inne niż te, do których przywykliśmy. Przez cały turniej dla tancerzy i gości dostępny był bezpłatny bufet, w którym dania zmieniały się w zależności od pory dnia. Pierwszy dzień turnieju kończył się uroczystą kolacją na plaży, drugi ? przyjęciem, również na plaży.

Podczas wieczornej gali w pokazach prezentowały się utytułowane pary Justinas Duknauskas i Anna Kovalova (USA) - WiceMistrzowie USA par zawodowych w tańcach latynoamerykańskich federacji WDC i Vaidotas Lacitis i Veronika Golodneva z Litwy - drudzy WiceMistrzowie Europy oraz czwarta para Mistrzostw Świata Amatorów Standard federacji WDSF.

Organizatorzy zadbali o każdy szczegół turnieju. Pięciogwiazdkowy hotel Kempiński stanął także na wysokości zadania. Do dyspozycji tancerzy był cały sztab fryzjerów oraz makijażystów.

Do wygrania były vouchery od hotelu Kempiński. Firma EM ufundowała nagrodę w postaci gotowej sukienki do tańców standardowych dla zwycięzców Pro-Am World Super Stars Championship w stylu standardowym.

Joanna Rolecka i Agnieszka Pomorska, współwłaścicielki polskiej firmy RP Atelier, ufundowały vouchery o łącznej wartości ponad 5 000 Euro, do wykorzystania w RP Atelier, które przypadły trzem pierwszym parom, w obu stylach tanecznych, w konkurencji Pro-Am World Super Stars Championship.

Dubaj, ZEA, 11 - 12 lutego 2017


Wrażeniami z Crown Cup Dubaj'2017 - na prośbę Twist Service - podzieliła się Pani Agnieszka Pomorska, która uczestniczyła w tym wydarzeniu w charakterze sędziego.


Agnieszka Pomorska

Agnieszka Pomorska - tancerka. Tańczyła od dziecka, jej długoletnim turniejowym partnerem był Michał Skawiński. Trzykrotnie uczestniczyła w telewizyjnym show "Taniec z Gwiazdami". Uczy i trenuje pary turniejowe w gdyńskiej Szkole Tańca STARDANCE. Wspólnie z Joanną Rolecką, współwłaścicielką fimry RP Atelier - zajmuje się wsparciem wizerunkowym tancerek i tancerzy ...

foto: Sebastian Didyk

Dziś jest
28 listopada 2023