PRO-AM ARCHIWM / WYBIERZ / ROK 2014

Salt Cup 2014 Wieliczka

Zatańczyć 120 metrów pod ziemią

Dodano: 2014-11-25 | 04:55:32


8 listopada, 120 metrów pod ziemią, w Kopalni Soli w Wieliczce, spotkały się taneczne pary z niemalże całej Europy, by wytańczyć swoje marzenia.


Salt Cup 2014 ? największy w tym roku turniej Pro-Am, na który udało się nam zaprosić ponad 50 par, nie tylko z Polski, ale również Wielkiej Brytanii, Rosji, Ukrainy, Szwecji oraz innych zakątków Europy.

Droga po marzenia była ciężka i długa. Począwszy od ciemnej windy prowadzącej w głąb ziemi, poprzez długi korytarz pokryty słupami soli oraz wydające się nie mieć końca schody u szczytu, z których można było usłyszeć dobiegające dźwięki muzyki. Podążając za melodią można było dostrzec pięknie oświetloną komnatę, pośrodku której znajdował się taneczny parkiet otoczony trybunami.

W przeddzień turnieju, do późnych godzin wieczornych trwał practice dla uczestników, a wraz ze wschodem słońca rozpoczęły się przygotowania makijaży, fryzur, ostatnie przymiarki i próby. Turniejowy wygląd wspierała jedna z krakowskich firm ? Kravcovnia.

Punkt 11:00 pary ruszyły na parkiet. Turniej Pro-Am podzielony był na kategorie według stylu - standard i łacina oraz Tango Argentino i American Smooth; wieku: do i po 35 roku życia; oraz poziomu zaawansowania - brąz, srebro i złoto. W przerwach pomiędzy konkurencjami odbyła się rywalizacja juniorów, zawodowców oraz pokazy proam'owych par.Podczas wieczornej gali, którą prowadziła Iwona Pavlović, odbył się finał turnieju Pro-Am, a także fenomenalne pokazy par ze światowej czołówki. Wyjątkowe show zatańczyli - Mistrzowie Świata w tańcu latynoamerykańskim - nasz rodak znany wszystkim z programu Taniec z Gwiazdami - Michał Malitowski i jego partnerka Joanna Leunis, a także Stefano di Filippo i Dasha oraz Mistrzowie Świata w Rock?n?Rollu Akrobatycznym - Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło.

Niezwykłe miejsce, setki obserwatorów i kibiców, wspierające się nawzajem pary i zjawiskowe pokazy - wszystko to nadało turniejowi magiczny klimat, który zostanie w pamięci każdemu, kto miał okazję być jego uczestnikiem.

Specjalne podziękowania należą się organizatorom turnieju - Szkole Tańca Artur Murray z Krakowa oraz sponsorom i partnerom, bez których nie udało by nam się stworzyć tego wyjątkowego wydarzenia.

Kolejny turniej Pro-Am, tym razem w klimacie świątecznym, odbędzie się już 13 grudnia w Skierniewicach.


Piotr Lewandowski
Komentarze: 2 Ostatnio dodany: 2015-01-18 | 11:49

Dziś jest
25 lipca 2024