PRO-AM ARCHIWM / WYBIERZ / ROK 2013

PRO-AM w Skierniewicach

Pro-Am Skierniewice

Dodano: 2013-11-08 | 07:51:36


Open to the Word Grand Prix of Poland w Skierniewicach, to kolejny turniej tańca towarzyskiego, w którego programie były także konkurencje PRO-AM.


Turniej w Skierniewicach odbył się pod auspicjami Word Dance Poland - nowej organizacji w polskim świecie tańca. Oprócz sportowych kategorii tanecznych, po raz drugi w Polsce (po turnieju w Mikołajkach) wprowadzono do programu kategorię PRO-AM, która w bieżącym roku rozwija się coraz dynamiczniej.

Do Skierniewic przyjechały pary z Poznania, Łodzi i Warszawy, które rywalizowały w dwóch podkategoriach PRO-AM: Single Dance i 3 Dance Challenge - w stylach standardowym i latynoamerykańskim. Na parkiecie prezentowały się zarówno pary z "dorobkiem" Pro-Am'owym jak i nowicjusze, debiutanci w tej konkurencji.

Do par "z dorobkiem" należą poznaniacy - Paweł Klisowski & Anna Wysocka, którzy zatańczyli m.in. w kategorii Single Dance Standard wszystkie 5 tańców, zajmując pierwsze miejsce.

Paweł z Anną aktualnie uczestniczą w prestiżowym turnieju tańca Dutch Open Championship 2013 w Assen (Holandia), gdzie startują w kategorii Single Dance i Scholarship. Natomiast na początku grudnia br. zaplanowali udział w Paris Disney Championship 2013 w Paryżu.

Trzymajmy kciuki!


Sylwia i Piotr Moraczewscy - debiutanci w skierniewickim konkursie  PRO-AM powiedzieli:

- Skierniewicki parkiet okazał się być dla nas nie tylko miejscem, w którym mogliśmy zadebiutować w kategorii zupełnie dla nas nowej jaką jest Pro-Am, ale dał nam również możliwość poznania wspaniałych ludzi związanych z tą formą tańca. Szczególnie utkwiła nam w pamięci para, z którą stanęliśmy do rywalizacji tanecznej Ania Wysocka i Paweł Klisowski. Mieliśmy także okazję spotkać naszą znajomą parę z parkietu turniejów seniorskich - Jerzego i Agnieszkę Ciba - co było dla nas bardzo miłym zaskoczeniem.

Podsumowując całe to wydarzenie taneczne przychodzi nam na myśl jedno "taniec łączy ludzi" i jak widać nie tylko dla nas jest on odskocznią od szarej codzienności, formą spędzania wolnego czasu oraz sposobem na życie... Wiemy na pewno, że to nie był nasz pierwszy i ostatni turniej tego typu i mamy też nadzieję, że polski PRO-AM będzie się rozwijał coraz prężniej, a par startujących w takich turniejach będzie przybywało.


Piotr Lewandowski - PRO - zawodowiec, nauczyciel, aktywny popularyzator tańca i turniejów PRO-AM w Polsce tak podsumował to wydarzenie taneczne:

Gratuluję wszystkim parom startującym w turnieju PRO-AM, a w szczególności nowicjuszom, dla których był to pierwszy publiczny występ! Pozostali, to już "starzy" wyjadacze, obeznani z Pro-Amowym parkietem... widząc jak nasz ruch się rozwija, aż chce się jeszcze więcej tańczyć i trenować, i ze zdwojoną energią działać!

Bardzo mnie cieszy fakt, że tych turniejów jest coraz więcej i będą kolejne... Kolejny szykuje się już w STYCZNIU 2014 roku! Duży, międzynarodowy z piękną oprawą... i więcej już nie powiem... :)


Skierniewice, 27 października 2013 roku


Współpraca redakcyjna:
  • Anna Wysocka i Paweł Klisowski
  • Sylwia i Piotr Moraczewski
  • Piotr Lewandowski

Dziś jest
9 grudnia 2023