PRO-AM ARCHIWM / WYBIERZ / ROK 2013

Paweł Klisowski & Anna Wysocka w Cervii

Wspomnienie turniejów PRO-AM

Dodano: 2013-02-05 | 18:00:00


W ubiegłym roku artykułem "Pro-Am wkracza do Polski" Twist Service rozpoczął promocję PRO-AM systemu nauki tańca, a także turniejowej rywalizacji. Poza przybliżeniem zasad obowiązujących w PRO-AM przedstawiliśmy wówczas poznańską parę - Pawła Klisowskiego i Annę Wysocką.


Paweł Klisowski & Anna Wysocka w Cervii
foto: prywatne archiwum Anny Wysockiej

Ponieważ Pro-Am w Polsce dopiero raczkuje dlatego - dopóki nie ujawnią się kolejni fascynaci tej formy tańca - "towarzyszymy" póki co poznaniakom - Pawłowi Klisowskiemu i Annie Wysockiej, którzy już od 2011 roku uczestniczą w wielu prestiżowych turniejach Pro-Am w różnych miastach Europy i bynajmniej nie "raczkują" w tej dyscyplinie tańca.

W połowie czerwca 2012 roku nasi reprezentanci Pro-Am z Polski wzięli udział w prestiżowym turnieju w Mannheim - m)))motion 2012 International Dance Masters. Turniej odbywał się w przepięknym budynku Congress Center Rosengarten. Ponieważ to wydarzenie taneczne jest organizowane w bardzo wielu kategoriach, mogli również kibicować polskim parom biorącym udział w tym turnieju (w innych kategoriach) i spotkać wiele par tanecznych znanych z areny międzynarodowej. W takich "warunkach" tańczyło im się dobrze bo zajęli 1. miejsce. :)

Pod koniec czerwca 2012 roku Paweł i Anna wybrali się na turniej do Cerwii, koło Rimini we Włoszech, aby zatańczyć na turnieju Italian Open Chamiponship 2012 - organizowanym przez Jerry'ego Abrate.

Tym razem nie obeszło się bez przygód i emocji. Jadąc samochodem do Cervii wpadli w ogromny korek na autostradzie, przez co ... spóźnili się na początek swojej rundy. Niestety nie udało im się zatańczyć walca angielskiego, i choć przyjechali na turniej "prosto z drogi", to i tak zatańczyli na tyle dobrze, gdyż zdobyli uznanie sędziów - zajmując 1. i 3. miejsce, w dwóch kategoriach Pro-Am w których zatańczyli na tym turnieju.

Ostatnim turniejem, którym Paweł Klisowski i Anna Wysocka zakończyli taneczny rok 2012 był turniej w Innsbrucku - Welt Meisterschaft Worldchampionship (19-20 października 2012 roku). Był to jeden z najlepiej zorganizowanych turniejów, w których uczestniczyli, a parkiet, na którym tańczyli był wręcz idealny.

Jednym z głównych sponsorów turnieju była firma Swarovski, która w przepiękny sposób udekorowała kryształami salę taneczną. Paweł i Anna za wytańczone w tym turnieju 1. miejsce, otrzymali wspaniałe nagrody od głównego sponsora, obiecując sobie, ponownie wziąć udział w tym turnieju jesienią 2013 roku.


Paweł Klisowski & Anna Wysocka w Insbrucku
foto: prywatne archiwum Anny Wysockiej

Dziś jest
9 grudnia 2023