TANIEC TOWARZYSKI

Hubert Pierzchało

Hubert Pierzchało

Dodano: 2017-09-21 | 09:49:28


Na zaproszenie Zarządu Okręgu Zachodniopomorskiego PTT, w miniony weekend, gościł w Szczecinie Hubert Pierzchało, specjalista z zakresu tańca wewnętrznego.


Hubert Pierzchało
foto - ? - Adam Socik / TwistService.pl


Hubert Pierzchało prezentuje mistrzowski poziom z zakresu tańców latynoamerykańskich. Specjalizuje się z zakresu tańca wewnętrznego, w którym chodzi o to, aby wyłączyć myślenie, nie oceniać ruchów, a skupić się na emocjach i energii, które chce się przekazać w tańcu. Hubert na prowadzonych przez siebie zajęciach łączy doświadczenia: taneczne, sceniczne, medytacyjne i terapeutyczne.

To co czyni tancerza wyjątkowym to nie kroki i choreografia, ale swobodna ekspresja, osobowość i charyzma.

Niestety, większość tancerzy ma trudności w wyrażaniu swoich prawdziwych emocji na parkiecie. Próbują zamaskować brak tej umiejętności, nienaturalnym uśmiechem i nienaturalnym wyrazem emocjonalnym. Dodatkowo nieumiejętność opanowania stresu podczas turnieju, pozbawia tancerza przyjemności i satysfakcji z występu, a widza pozytywnych wrażeń artystycznych.

Przez dwa dni warsztatów, w auli II LO przy Henryka Pobożnego w Szczecinie - jednej z wielu sal treningowych Szkoły Tańca ASTRA, młodzi, szczecińscy, tancerze prowadzeni przez mistrza Huberta starali się odnaleźć swoją osobowość i uzewnętrznić naturalne emocje, aby swój taniec uczynić spontanicznym i kreatywnym oraz wyjątkowym i niezapomnianym.Katarzyna Florczuk

Hubert Pierzchało w Szczecinie


Hubert Pierzchało, Adam Socik

foto - ? - Adam Socik / TwistService.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
(All Right Reserverd)

Hubert Pierzchało zajmuje się tańcem od ponad 25 lat. Przez 8 lat mieszkał i studiował taniec towarzyski w Londynie pod okiem najwybitniejszych nauczycieli. Podczas swojej kariery turniejowej zdobył wiele prestiżowych nagród i tytułów m.in został trzykrotnym Mistrzem Szwajcarii, półfinalistą Blackpool oraz zajął 7. miejsce na Mistrzostwach Europy.

Po zakończeniu kariery tancerza sportowego, turniejowego, postanowił spróbować swoich sił na scenie dołączając do renomowanego spektaklu tanecznego Burn The Floor. Przez wiele lat tańczył na największych scenach świata m.in. w Las Vegas, Sydney, Tokio, Toronto, Pekinie, Singapurze.

Przez ponad 10. lat pracował z Brodwayowskim choreografem Jasonem Gilkisonem, znanym z You Can Dance USA, Kanada, Australia.

Po zakończeniu kariery scenicznej Hubert wnikliwie eksplorował psychologiczne aspekty tańca i performance. Studiował psychologię, Body Language, NLP, Life Coaching, a także taniec medytacyjny i taniec transowy - podróżując w tym celu po Indiach i podpatrując rytuały szamanów z Ameryki Południowej.

Hubert połączył swoje wieloletnie doświadczenie taneczne, sceniczne oraz wiedzę z zakresu psychologii ruchu i tańca tworząc nową metodę pracy z tancerzami. Aktualnie prowadzi warsztaty ekspresji, wyrazu emocjonalnego i performance dla tancerzy w całej Europie.

Szczecin, 16-17 września 2017