LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI / WYBIERZ / K

25. The World Super Stars Tokio 2015

25. The World Super Stars Tokio 2015

Dodano: 2015-08-11 | 10:08:12


Paweł Kostrzewa podzielił się wrażeniami z tegorocznego, jubileuszowego, 25. The World Super Stars Dance Festiwal w Tokio, w którym miał przyjemność osobiście uczestniczyć.25 . The World Super Stars Dance Festival trwał trzy dni, od 7 do 9 sierpnia. Odbywał się w przepięknym i przeuroczym Royal Park Hotel w Tokio. Wnętrze i obsługa hotelu są na najwyższym poziome.

25. The World Super Stars Tokio 2015

W ciągu dnia miały miejsce prezentacje PRO-AM. Każdego dnia odbywało się około 70. prezentacji. Podziękowania i gratulacje dla każdej z par składali Stephen Hillier MBE, Jennifer Hillier oraz jeden z organizatorów.

Po prezentacjach PRO-AM miała miejsce uroczysta kolacja, podczas której jeden z organizatorów krótko przemawiał do gości Festiwalu. Po części oficjalnej stanowisko konferansjera przejmował Marcus Hilton MBE, który prowadzi WSSDF w Tokio czwarty rok z rzędu. Przedstawiał wszystkich najważniejszych byłych mistrzów świata tanecznego i otwierał wieczorną galę.

Paweł Kost w towarzystwie Mr. Stephena Hillier MBE & Mrs. Jennifer Hillier

Stephen Hillier MBE i Jennifer Hillier oraz Paweł KostrzewaDo tegorocznych pokazów zawodowców organizatorzy zaprosili siedem par standardowych oraz sześć par latynoamerykańskich a także - w charakterze gości specjalnych - Andrew Sinkinsona z Charlotte Jorgensen. Niestety swój udział w WSSDF wycofali - z przyczyn osobistych - Michał Malitowski i Joanna Leunis.

Pierwszego dnia wystąpili:

 • Arunas Bizokas & Katusha Demidova
 • Victor Fung & Anastasia Muravyeva
 • Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio
 • Riccardo Cochi & Yulia Zagoruychenko
 • Sergey Surkov & Melia

Drugiego dnia:

 • Arunas Bizokas & Katusha Demidova
 • Domen Krapez & Natascha Karabey
 • Valerio Colantoni & Monica Nigro
 • Maurizio Vescovo & Andra Vaidilaite
 • Stefano di Filippo & Dasha
 • Troels Bager & Ina Jeliazkova

i trzeciego:

 • Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio
 • Victor Fung & Anastasia Muravyeva
 • Alexander Zhiratkov & Irina Novozhilova
 • Yang Chao & Tan Yi Ling
 • Riccardo Cochi & Yulia Zagoruychenko
 • Troels Bager & Ina Jeliazkova

Każdego dnia występowali goście specjalni - Andrew Sinkinson i Charlotte Jorgensen.
25. The World Super Stars Tokio 2015


Organizatorzy zadbali o najmniejsze detale - napisał Paweł Kostrzewa. Oświetlenie i nagłośnienie było dopasowane do każdego show idealnie. Nie było żadnych wpadek, ani opóźnień. Po prostu perfekcyjna organizacja.

Uczestnictwo w WSSDF Tokio 2015 było dla mnie niesamowitym przeżyciem - dodaje Kostrzewa. Mieć możliwość podziwiania większość najlepszych par tanecznych świata równocześnie, w ich najlepszym wykonaniu, kiedy dają z siebie wszystko, bez presji turniejowej (miałem okazję oglądać wiele z tych par kilkukrotnie, w ostatnim czasie, i nie tańczyły one wówczas tak samo jak w Tokio), tańczących do swojej indywidualnej muzyki, tworzących piękny obraz opowiedziany tańcem - jest bezcenna i pozostanie na długo w pamięci.

Atmosfera jaka panuje na pokazach i publiczność - jest fenomenalna. Czuje się olbrzymią kulturę gospodarzy i prawdziwy respekt publiczności dla tańca towarzyskiego i par tanecznych. Odnosi się to także do prezentacji PRO-AM, które niejednego by zanudzily w naszym kraju, a w Kraju Kwitnącej Wiśni każdy uczestnik czuł się wyjątkowo!

Współpraca redakcyjna:
Paweł Kostrzewa

Uczestniczyłeś w turnieju tańca lub w tanecznym wydarzeniu,
którym chciałbyś zainteresować czytelników Twist Service.
Zapraszamy do współpracy redakcyjnej.

naczelny@TwistService.pl


Paweł Kostrzewa

Paweł Kostrzewa w Tokio
od ponad 7 lat tworzy duet taneczny z Martyną Lewandowską. Paweł jest studentem Politechniki Warszawskiej, a Martyna - absolwentką Wyższej Szkoły Trenerów Sportu.

Ich głównymi i jedynymi trenerami są Włosi - Roberto Villa i Morena Colagreco, dlatego też w poprzednim sezonie większość czasu spędzili w Mediolanie. Obecnie czas treningowy dzielą na wiele miejsc, w których się znajdują, ze względu na liczne podróże po świecie. Jednak ich główną bazą jest Warszawa, w której posiadają własną salę, zapewniającą idealne warunki do treningu dla standardowców.

Jak każda para pragną się rozwijać. Dużo eksperymentują i adaptują do tańca wiedzę fachowców z innych dziedzin sportu.

W swoich planach na najbliższe miesiące mają, między innymi, udział w turnieju Embassy Ball w Los Angeles, na który to turniej pojadą - o ile zdążą z formalnościami - dzięki Pani Carmen Vincejl, która wytypowała ich jako jej ulubioną parę do stypendium im. Luci Leoni-ego podczas FestivalDanza w Cervii.

Kolejne turnieje to International Championships Brentwood/Londyn oraz Puchar Europy w Innsbrucku. Być może będą turnieje w Azji (Shanghai i Macau), a jek nie to zatańczą Dutch Open w holenderskim Assen. Zakończą bieżący rok kalendarzowy WDC Mistrzostwami Świata w Paryżu.

Niestety, jako para reprezentują słoneczną Italię, co ze smutkiem Paweł podkreśla. Są aktualnymi Mistrzami Włoch.