POLONIA TANECZNA / 2013 / WYDARZENIA 2013

Paweł Świtalski & Paulina Janicka

Paulina i Paweł Mistrzami Włoch

Dodano: 2013-07-18 | 09:32:01


Paweł Świtalski i Paulina Janicka to tegoroczni finaliści Blackpool Professional Rising Stars Standard oraz aktualni Mistrzowie Włoch par zawodowych w stylu standardowym. Twist Service poprosił ich o opowiedzenie jak wyglądała ich wspólna droga do sukcesu ...


Paweł Świtalski & Paulina Janicka
foto: prywatne archiwum tancerzy

27 lipca 2013 roku minie dokładnie rok od momentu kiedy postanowiliśmy, że będziemy ze sobą tańczyć. Decyzja ta zpadła niemalże natychmiast, gdy tylko skończyliśmy nasz pierwszy trening. Pierwsza próba odbyła się w Szczecinie pod okiem naszego obecnego trenera Roberto Villa, który z entuzjazmem zareagował na nasze zestawienie, w wyniku czego bez wahania podjęliśmy decyzję o wspólnym tańcu. Ogromnym zaskoczeniem dla nas, była również jego propozycja wyjazdu do Włoch i reprezentowanie tego kraju. Możliwość tańca i treningów u mistrzów Roberto Villa i Moreny Colagreco, otwierała przed nami nowe perspektywy.

Na dzień dzisiejszy mieszkamy we Włoszech - w Mediolanie, gdzie otrzymaliśmy doskonałe warunki do trenowania i szybkiego rozwoju.


Na pierwszy sukces nie trzeba było długo czekać. Trenując z sobą zaledwie dwa miesiące, postanowiliśmy sprawdzić swoje możliwości tańcząc na International Championships 2012 w Brentwood (Anglia) w kategorii zawodowców standard. Na tym turnieju od razu znaleźliśmy się w półfinale Professional Rising Stars, co było dla nas i naszych trenerów ogromną niespodzianką, a zarazem potwierdzeniem słuszności wszystkich ryzykownych decyzji, które poprzedzały ten turniej.

Zwieńczeniem naszego roku pracy był upragniony finał w Blackpool Dance Festival 2013, w kategorii Professional Rising Stars Standard oraz znalezienie się wśród 24. najlepszych par (quickstep) w turnieju Professional Open.

Po Blackpool kolejnym celem było zdobycie Mistrzostwa Włoch par zawodowych w stylu standardowym. Dokonaliśmy tego pod koniec czerwca 2013 roku. Mistrzostwa odbywały się w Cervii - włoskim kurorcie nad Adriatykiem. Turniej ten był niezwykle ważny dla naszej kariery, ponieważ dał nam możliwość reprezentowania Włoch w Mistrzostwach Świata i Europy, z czego bardzo jesteśmy dumni.


Uczucia jakie towarzyszyły nam podczas wszystkich tych turniei były tak wspaniałe, że trudno o nich pisać, a doświadczenia jakie nabyliśmy w tym czasie są bezcenne.

Obecnie przebywamy w Hong Kongu, gdzie przygotowujemy się do bardzo prestiżowego turnieju 11. Shenzhen China Open Championships 2013 (19-21 lipca 2013). Trzymajcie kciuki!!!

Kończąc chcielibyśmy bardzo podziękować naszym wspaniałym opiekunom i trenerom Roberto Villa i Morenie Colagreco, bo dzięki pracy z nimi łatwiej jest realizować nam nasze marzenia.

Bardzo dziękujemy również naszym poprzednim trenerom Antoniemu i Małgorzacie Grycmacher, Adamowi Królowi, Władimirowi i Galinie Smirnow, a także Markowi Chojnackiemu. To oni uczestniczyli w naszym tanecznym wychowaniu i bez nich nigdy byśmy się tu nie znaleźli.


  • Ogromne podziękowania kierujemy dla naszych wspaniałych rodzin i przyjaciół za ogrom wsparcia !!!
  • Pomimo tego, ze jesteśmy daleko, nasze serca wciąż biją w kierunku Polski.
  • Wasz doping jest bezcenny... Liczymy na Was !!!
  • Zapewniamy, że mamy apetyt na "więcej" i nie zwolnimy tempa.

Serdecznie pozdrawiamy
Paulina Janicka i Paweł Świtalski
Twist Service gratuluje Paulinie i Pawłowi już osiągniętych sukcesów i życzy kolejnych ... będziemy o tych sukcesach pisać w przyszłości.

Szkoda, że my Polacy nie potrafimy wykorzystać atutów naszej uzdolnionej młodzieży i dojrzałych już tancerzy, aby odnosili sukcesy indywidualne REPREZENTUJĄC Polskę!!! O tym, że Polak potrafi wiadomo nie od dziś. Mamy bardzo zdolną i ambitną młodzież, pracowitą, odpowiedzialną i konsekwentną w dążeniu do celu, co widać jak na tacy ... dopiero po opuszczeniu Polski :(

Nie wierzę, że nie potrafimy zapewnić młodym Polakom, tu w Polsce, odpowiedniego wsparcia organizacyjnego, merytorycznego i marketingowego. Mimo wszystko, jesteśmy dumni z sukcesów naszych rodaków przebywających na tanecznej emigracji.