LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI / WYBIERZ / S

Street Dance Academy

Street Dance Academy

Dodano: 2013-01-09 | 16:07:18


Street Dance Academy to studio tańca, które jest obecnie jednym z liderów we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku oraz rozpoznawalną marką w całej Polsce, nie tylko ze względu na wysoki poziom nauczania, ale również eventy takie jak SYMPHONY OF MOVE czy SDA CAMP, które na stałe wpisały się w taneczny kalendarz naszego kraju.


STREET DANCE ACADEMY PEACE, LOVE AND KNOWLEDGE

To co wyróżnia SDA to dbałość nie tylko o taneczny skillz w poszczególnych stylach, ale również wiedzę i zdrowe wielowymiarowe podejście, które w odczuciu wszystkich osób współtworzących SDA stanowi fundament właściwego tanecznego rozwoju. Obecnie SDA posiada własne studio położone niemal w samym centrum miasta, w którym znajdują się trzy klimatyczne sale taneczne, nowoczesne nagłośnienie, a to wszystko w undergroundowo zaaranżowanej piwnicy stylizowanej na stację metra. Jednak to co stanowi największą siłę SDA kadra, na którą składają specjaliści z poszczególnych styli. Jest to zgrany kolektyw, który stale pracuje nad swoim rozwojem i stara się przekazywać wiedzę jak najbardziej profesjonalnie i jak najbardziej przystępnie, zaś w jej skład wchodzą znakomici pedagodzy takich styli jak hip hop, new age, taniec współczesny, locking popping, house oraz jeszcze paru innych. Tak realia wyglądają dzisiaj ale nie od początku było tak różowo, poznajcie historię SDA ... .


PEACE

Pomysł na SDA w formie w jakiej istnieje obecnie zrodził się w październiku 2008 roku w głowach dwóch braci Piotra i Michała Czyżewskich oraz ich wspólnego przyjaciela Wawrzyna (Piotra Wawrzynowskiego). Bogaci pozytywnymi, ale również, ale także negatywnymi doświadczeniami zebranymi z własnego tanecznego podwórka, postanowili zrobić coś, co będzie stanowiło jakość samą w sobie. Cel był jeden stworzyć studio tańca, które będzie kształcić wszystkich tańczących na wysokim poziomie, zajęcia będą wymagające, a nauczyciele będą znać się na swojej robocie bardzo dobrze. Pierwszym z kroków było podjęcie współpracy z młodym i perspektywicznym Pawłem Gajem oraz świetną i wszechstronną Ewą Bielak, drugim ściągnięcie do Wrocławia cenionych choreografów i tancerzy zza granicy na pierwszą edycję Symphony of Move (do tej pory gościły na nich takie taneczne osobistości jak Brian Puspos z Most Wanted Crew ,Marion Motin z francuskiej ekipy Swaggers, ikona tańca house Sahnnon, choreograf Beyonce Derrell Bullock czy też ikona choreografii Lyle Beniga), trzecim krokiem była organizacja letniego Campu z prawdziwego zdarzenia, (co również udało się zrealizować, bowiem do tej pory uczyło na nim ponad dwudziestu topowych choreografów z USA, Japonii oraz Europy). O własnym studiu można było póki co pomarzyć, pierwszymi miejscami w którym odbywały się zajęcia były wynajmowane sale, niekiedy w opłakanym stanie, gdzie temperatura w zimie spadała w okolice zera i ratować trzeba było się awaryjnie kupowanymi nagrzewnicami. Dziś pamiętają to jedynie Ci którzy byli w SDA od początku czyli BEJZIK i REPLAY grupy które wspólnie we wszechstronny sposób rozwijają swoją taneczną pasję?


LOVE

To co przełomowe dla SDA to październik 2009 roku kiedy to po miesięcznym robionym własnym sumptem finansowym i zdrowotnym remoncie zostało oddane do użytku nowe studio mieszczące się niemal w samym centrum miasta. Zbudowane praktycznie od zera z zaadaptowanego piwnicznego pustostanu studio, w krótkim czasie stało się stałym punktem, wszystkich tych, którzy w swoich tanecznych wędrówkach poszukiwali nie tylko dobrej zabawy, ale i zajęć na wysokim poziomie stanowiących dla nich wyzwanie. Stałym punktem zostały również w krótkim czasie organizowane pod szyldem SDA eventy takie jak SDA WINTER CAMP (jego najbliższa edycja już tej zimy 4 - 8 lutego 2013 roku - więc bądźcie czujni) wspomniane SYMPHONY OF MOVE, a także SDA SUMMER CAMP czyli letnie warsztaty wyjazdowe (w 2012 roku obsadę stanowiło 8. choreografów z zagranicy z czego 5. należy do topowego obecnie Movement Lifestyle). W krótkim czasie z SDA zaczęto nie tylko we Wrocławiu ale i Polsce kojarzyć bardzo pozytywnie, jako miejsce które stara się robić wiele dla tanecznego środowiska, nie bojąc się podejmować poważnych nowatorskich wyzwań. To co stało się charakterystyczne dla SDA to odwaga we wskazywaniu negatywnych zjawisk w tanecznym środowisku, nie bojąc się ich piętnować nawet jeśli nie były one w interesie większości. Było to pierwsze studio na Dolnym Śląsku używające określenia New Age w celu wskazania iż istniej zasadnicza różnica pomiędzy tym nurtem a stylem Hip Hop. Jako jedne z pierwszych zaczęło przekazywać na zajęciach nie tylko ruch ale i wiedzę z szeroko rozumianego pojęcia "taniec". Jako pierwsze... tych pierwsze było jeszcze wiele.


KNOWLEDGE

Obecnie pod dachem SDA znajduje się bez wątpienia znakomita grupa pedagogów, której kiedyś we Wrocławiu nikt nie potrafił sobie wyobrazić w jednym miejscu.
Wśród "specjalistów" od street dance znajduje się ekipa CO JEST !? CREW jeden z najlepszych i najwszechstronniejszych street dancowych kolektywów zrzeszający w swoich kręgach tancerzy hip hop, popping, locking, house czy bboying, a także MARTA MOŚCICKA, która z tańcem hip hop związana jest od długich lat.
Specjalistą od tańca współczesnego jest SEBASTIAN GĘBURA znakomity nauczyciel, absolwent i współpracownik znakomitej szkoły w Linz. Wśród kadry znajduje się także PAWEŁ "BULI" KOKOWSKI jeden z prekursorów nowatorskiego i świadomego podejścia do choreografii, który wraz z BASIĄ OLECH, PAULINĄ NAROŻNIK, DOROTĄ JEZIERSKĄ oraz założycielami SDA PIOTREM I MICHAŁEM tworzą kreatywną grupę SUPER 6.

Super 6

Dziś pod pieczą Michała Czyżewskiego, Piotra Czyżewskiego i Piotra Wawrzynowskiego w SDA znajdziecie oprócz grup otwartych także te zamknięte od hip hopu przez new age na tańcu współczesnym skończywszy (Style Addicted, Simon Says, Intro, No i Co!?, Sda Kids-y, Yes Yes Y'all, That's Right oraz 3 Skład), starające się angażować w taniec mocniej niż inni, ogromne ilości projektów i pokazów, spektakle które udaje się organizować praktycznie bez niczyjej pomocy, inicjatywy poszerzające wiedzę, instruktorów uczących na warsztatach w całej Polsce, a także coraz częściej poza nią, szereg nowych pomysłów które mają pchać naprzód naszą scenę taneczną, a wszystko zaczęło się od...


PUENTA

Jeśli chcesz coś w życiu robić musisz po prostu zacząć to robić... z tym że staraj się robić to jak najlepiej potrafisz a wtedy wszystko powinno się udać... pamiętaj najlepiej jak potrafisz.


SDA WINTER CAMP 2013