LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI / WYBIERZ / K

Tomasz Kucharczyk & Róża Kucharczyk

danceComp - Seniorzy

Dodano: 2011-07-04 | 09:03:43


W zakończonym wczoraj (3 lipca 2011) turnieju danceComp Wuppertal tańczyła jedna polska para w kategorii WDSF Senior I Open Standard.


foto: Tomasz Kucharczyk & Róża Kucharczyk
Współpraca redakcyjna
z danceComp Wuppertal:
Robert Wota

Tą jedną polską parą byli Tomasz Kucharczyk & Róża Kucharczyk, którzy w rywalizacji z blisko 150. parami zajęli bardzo dobre 16. miejsce (1/4 finału). Tę konkurencję także sędziował - wśród 13. sędziów, Pan Robert Wota.

Serdecznie gratulujemy!

WYNIKI - WDSF Senior I Open Standard

danceComp WuppertalPoznajmy się bliżej ...


Tomasz Kucharczyk, pochodzi z Chełma. Od najmłodszych lat miał kontakt z tańcem. Od czwartego roku życia przez pięć lat uczęszczał do ogniska baletowego. Następne 10 lat śpiewał i tańczył tańce ludowe w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. Przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczął w 1997 roku w klubie RYTM pod okiem Jerzego Oleszczyńskiego. W latach 2001 - 2002 kontynuuje swoją taneczną edukację już w Warszawie w klubie AKCENT Waldemara Wielgosza.

Róża Kucharczyk w 2001 roku postawiła pierwsze taneczne kroki w klubie STODOŁA w Warszawie, a jej nauczycielem był wówczas Ireneusz Sulewski.

Oboje - w trakcie studiów (jeszcze nie jako małżonkowie) - trenowali w latach 2002 - 2005 pod okiem Waldemara Wielgosza w klubie Akcent w Warszawie osiągając w obu stylach klasę taneczną B. 

Po wieloletniej przerwie, Państwo Tomasz i Róża Kucharczyk wracają do tańca w październiku 2008 roku, już jako Seniorzy. Tańczą klubie PROGRES w Warszawie u Aleksandra Kluszczyńskiego. W lutym 2009 roku startują w swoim pierwszym turnieju w konkurencji Seniorów. Są to w Mistrzostwa Polski PTT i FTS w stylu standardowym w Brzegu Dolnym, na których zajęli II miejsce, uzyskując klasę taneczną S.

Na aktualny obraz ich tańca oprócz Aleksandra Kluszczyńskiego wpływają Panie Małgorzata Grządka i Anna Borsuk. Od jesieni 2010 roku pod okiem Pawła Chruszczyńskiego doskonalą swoje umiejętności w stylu latynoamerykańskim.

Są rodzicami dwójki dzieci. Pan Tomasz zawodowo zajmuje się marketingiem, zaś małżonka Pani Róża jest naukowcem, doktorem biochemii.

Tomasz i Róża Kucharczyk - historia taneczna pisana na TwistService.PL: