TANIEC TOWARZYSKI

Finaliści WDSF Mistrzostw Świata Zawodowców Latin - Kiszyniów 2023

Mateusz i Ludivine finalistami MŚ

Dodano: 2023-04-19 | 13:07:42


Mateusz Kieszek i Ludivine Brangbour, to polsko-francuski duet taneczny. W miniony weekend tańczyli w WDSF Mistrzostwach Świata Zawodowców Latin w Kiszyniowie.


Finaliści WDSF MŚ Zawodowców Latin
Kiszyniów 2023
foto: materiały redakcyjne


WDSF Mistrzostwa Świata Zawodowców Latin odbyły się w ramach większego wydarzenia tanecznego CODREANCA 2023, w programie którego odbyły się także WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży Latin, o których wspominaliśmy na TwistService.PL.

W Mistrzostwach Świata Zawodowców, w barwach Polski, zatańczył także Mateusz Kieszek w parze z Ludivine Brangbour, którzy awansowali do finału, zajmując 5-te miejsce. Rywalizowali z 24. parami z całego świata.

Tytuły Mistrzów Świata przypadły: reprezentantom Mołdawii -  Gabriele Goffredo i Annie Matus oraz Wicemistrzom: Andrea Silvestri i Varadi Martina (Węgry) i Maruster Sergiu i Anastasia Stan (Mołdawia).

W 10-osobowym panelu sędziowskim pracującym pod przewodnictwem Chairpersona - Heinza Speakera z Niemiec, Polskę reprezentował Marek Chojnacki.Mateusz Kieszek i Ludvine Brangbour
w towarzystwie Marka Chojnackiego i Francka Brangbour
foto: materiały redakcyjne

Mateusz Kieszek, można powiedzieć, tańczy od zawsze. Przed laty tańczył - między innymi - w parze z Anną Wałachowską, z którą z powodzeniem uczestniczył w międzynarodowej rywalizacji turniejowej.


Od 2018 roku, Mateusz kontynuuje swoją karierę turniejową z Ludivine Brangbour. Początkowo reprezentowali Luxemburg, przez "chwilę" w 2021 roku - Francję, w barwach której zatańczyli turniej WDSF World Cup Amatorów Latin 2021. Od września 2022 roku reprezentują Polskę.

Wśród zawodowców Latin zadebiutowali - już w barwach Polski - na WDSF Mistrzostwach Europy w Szombathely, na Węgrzech, 18 września 2022 r., na których zajęli finałowe - 6-te miejsce.

Dla Mateusza i Ludivine taniec jest chlebem powszednim. Mieszkają w Colmar, we wschodniej Francji, tam trenują i oboje utrzymują się z tańca. Trenerem prowadzącym jest Franck Brangbour i Joanna Wilkinson.