TANIEC TOWARZYSKI

Tymon Olejarz i Wiktoria Kurda

Tymon i Wiktoria zdobywają parkiety

Dodano: 2022-09-11 | 13:50:21


Tymon Olejarz i Wiktoria Kurda - Mistrzowie Polski - rozpoczęli nowy sezon turniejowy udziałem w Slovak Open Championships w Bratysławie, zajmując czołowe miejsca w swojej kategorii.


Tymon Olejarz i Wiktoria Kurda
foto: Facebook


W Bratysławie, Tymon Olejarz i Wiktoria Kurda, zatańczyli w turnieju DSE GP Junior 2. W obu stylach stanęli na podium. W stylu latynoamerykańskim na 2. miejscu, zaś w standardowym na 3.

W obu stylach zwycięstwo przypadło reprezentantom Izraela - Patrick Berbece i Sofia Marmer, zaś w stylu standardowym, na drugim miejscu, zatańczyli reprezentanci Chorwacji - Mato Ostruznjak i Hana Soric.


DSE Junior II Latin - Slovak Open Championships 2022- Bratislava


foto: Facebook i Radosław Gołata

Tymon Olejarz i Wiktoria Kurda, to młodzi tancerze, Juniorzy 2 (14- 15 lat), aktualni Mistrzowie Polski w trzech stylach: standardowym, latynoamerykańskim i kombinacji 10 tańców. Na polskich parkietach - w rywalizacji turniejowej Federacji Tańca Sportowego - reprezentują działający od 15 lat w Bydgoszczy - UKS Dance Academy.

Wspólną taneczną przygodę turniejową Tymon i Wiktoria rozpoczęli w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Solcu Kujawskim 3 października 2021 r. Zwyciężyli wówczas zarówno w stylu standardowym jak i latynoamerykańskim.

Są wychowankami Radosława Gołaty, który wraz z Robertem Wota i Dariuszem Myćka czuwa nad rozwojem pary w stylu standardowym. W stylu Latin trenerami są: Karolina Urban, Dominika Kublik-Marzec, Jarosław Marzec i Andrzej Suchocki.

Tymon i Wiktoria mogą pochwalić się wieloma sukcesami na turniejach międzynarodowych. Jesienią ubiegłego roku, na BALTIC CUP Polish Open Championships, jako młodsi tancerze w kategorii Junior 2, wytańczyli drugie miejsca w turniejach DSE GP Latin, WDSF Latin i WDSF Standard oraz czwarte miejsce w turnieju DSE GP Standard.

Rok bieżący, to zwycięstwo w turnieju WDSF Open Junior II w stylu latynoamerykańskim i 2 miejsce w stylu standardowym na turnieju Haston Cup 2022 we Wrocławiu.

W czerwcu 2022 r. reprezentowali Polskę na WDSF Mistrzostwach Świata Junior II Latin - Bremen 2022 zajmując 7. miejsce, zaś tydzień później, w Gliwicach, na Gliwice Open Festival, w kategorii DSE GP Junior 2 Latin uplasowali się na drugim miejscu, za Mistrzami Świata - Dimitrii Kalistov i Luna Maria Albanese (Niemcy), "zabierając" im w niektórych tańcach ?jedynki?.

Przed młodymi tancerzami jest jeszcze reprezentowanie Polski na WDSF Mistrzostwach Świata w 10 tańcach w Portugalii - 12 listopada i WDSF Mistrzostwach Świata Standard w Sofii - 10 grudnia 2022 r.