TANIEC TOWARZYSKI

Rafał Pałaszewski i Iga Prusaczyk

Mistrzostwa Polski PTT w 10 tańcach 2023

Dodano: 2023-11-26 | 15:10:47


Rafał Pałaszewski i Iga Prusaczyk po raz drugi wytańczyli tytuł Mistrzów Polski PTT w 10 tańcach. Mistrzostwa odbyły się w Krakowie, wczoraj, 25 listopada 2023 r.


Rafał Pałaszewski i Iga Prusaczyk
foto: Tomasz Reindl
z Mistrzostw Polski PTT Standard w Zielonej Górze 2023


Przeglądając wyniki wczorajszych Mistrzostw Polski PTT w 10 tańcach, z niedowierzaniem zobaczyłem TYLKO 6. par rywalizujących o miano najlepszej pary w kategorii Amatorów, par powyżej 18 lat. Zerknąłem jak wyglądała frekwencja rok, i dwa lata, temu. Przed rokiem startowało 10. par, a w 2021 - 20. Fakt, 10-tka, to nie jeden styl. Trzeba dwa, a nawet trzy razy więcej i treningów, i kosztów, i wyrzeczeń, ale że aż tak znacznie spadło zainteresowanie tą konkurencją?!

Z ciekawości zerknąłem na scenę FTS / PZST i w roku bieżącym, w tej kategorii, startowało 13. par, rok temu - 12., a w 2021 - 16. par.

Wracając na scenę Polskiego Towarzystwa Tanecznego, w kategorii Amatorów, Mistrzem Polski PTT w 10 tańcach, po raz drugi, została para z warszawskiego DUETu - Rafał Pałaszewski i Iga Prusaczyk.

Rafał Pałaszewski i Iga Prusaczyk

Rafał Pałaszewski i Iga Prusaczyk
foto: Tomasz Reindl
Mistrzostwa Polski PTT Standard Zielona Góra 2023

Miejsce 2-gie i tytuł Wicemistrzów Polski PTT przypadł Maciejowi Kloskowskiemu i Nikoli Ziętowskiej (FALA Sopot), a 3-cie i tytuł II Wicemistrzów Polski PTT - Jakubowi Gędek i Mai Więckowskiej (IMPERA Kraków).

Analizując frekwencję w Mistrzostwach Polski PTT w latach poprzednich, zauważamy trzykrotnych zwycięzców - Mistrzów Polski PTT:
Leszka i Annę Tatała (CANTINERO Tomaszów Mazowiecki) w kategorii Senior 3 (50+) oraz

Leszek i Anna Tatała

Leszek i Anna Tatła
foto: Tomasz Reindl
Mistrzostwa Polski PTT Latin Warszawa 2023

Krzysztof i Danuta Nowak

Krzysztof i Danuta Nowak
foto: FB - Krzysztof Nowak

Krzysztofa i Danutę Nowak (ANIMA DANZA Głogów) - w kategorii Senior 4 (60+), za którymi - także trzykrotnie - tytuły I Wicemistrzów Polski PTT zdobywali Tadeusz i Teresa Pasierb (TEAM Ornotowice).


W konkurencji Młodzieży rywalizowało 16. par, a na mistrzowskim podium stanęli:
  1. Antoni Sabat i Kaja Prochownik - IMPERIA Kraków
  2. Jakub Dąbrowski i Karolina Organiściak - ST DOBROWOLSCY Częstochowa
  3. Filip Musiałowicz i Ilona Skulska - IGLICA Wrocław.