TANIEC TOWARZYSKI

Vienna Dance Concourse 2023

Seniorzy tańczyli w Wiedniu

Dodano: 2023-07-27 | 20:56:50


Tradycyjnie w lipcu do wiedeńskiego Ratusza zjechały się pary Seniorów z całej Europy oraz Japonii i USA, które zaprezentowały się w sumie w 14-tu turniejach.


Zasadą, a może modą od pewnego czasu na turniejach dla Seniorów, jest umożliwianie im dwukrotnego startu w tej samej kategorii, co nie znaczy, że wszyscy z tej "oferty" korzystają, ale z drugiej strony zainteresowane pary mają do wyboru swoją kategorię w dwóch różnych terminach lub też mogą zatańczyć w obu.

W Wiedniu w Vienna Dance Concourse 2023 zatańczyły łącznie 662. pary (licząc starty). Polscy Seniorzy zatańczyli w tylko czterech konkurencjach, z 14-tu.

W kategorii WDSF Open Senior III Standard startowało 111. par, a zwycięstwo przypadło Sławkowi Łukawczykowi i Janine Nicole Desai, polsko-angielskiemu duetowi, reprezentującemu Anglię. 24.-25. miejsce, w ćwierćfinale, zajęli Polacy - Piotr Misztal i Monika Misztal, zaś trzy rundy turnieju przetańczyli Jarosław Kraiński i Anna Kraińska (35.-36. miejsce).

W tej samej kategorii (50+), lecz w stylu latynoamerykańskim, zatańczyło 37. par. Sławek Łukawczyk i Janinie Nicole Desai wytańczyli 4. finałowe miejsce, zaś Krzysztof Popa i Jolanta Popa - półfinałowe, 10. miejsce.

Wyniki:


Andrzej Jakubowski - sędzia, Sławek Łukawczyk i Janine Nicole Desai | Finaliści Senior III Standard
foto: Andrzej Jakubowski | Facebook

Jolanta i Krzysztof Popa

Jolanta i Krzysztof Popa
foto: Facebook


W kategorii WDSF Open Senior II (40+) w stylu standardowym (67. par) zatańczyły dwie polskie pary: Rafał Ryś i Anna Geppert-Ryś (27.-28. miejsce) oraz Jarosław Szar i Katarzyna Szar (39.-42. miejsce).

Natomiast w stylu Latin (35. par) w półfinale, na 9-tym miejscu, "zameldowali" się Tomasz Jesionek i Katarzyna Ziemniak-Jesionek, zaś Jarosław Szar i Katarzyna Szar wytańczyli 16-te miejsce.


Aktualizacja - 2 sierpnia 2023:

W turniejach Seniorów w Wiedniu zatańczyli także Państwo Rafał i Anna Dobrakowscy. Polacy, którzy na skutek życiowych wyborów tańczą aktualnie w klubie TSC Kučera, w Ostrawie, w Czechach, reprezentując również Czechy. Są parą dwustylową, i w Wiedniu, tańcząc - po czterech latach przerwy - w WDSF Open Senior II zajęli miejsca: 44.-47. w Standardzie i 15. w tańcach Latin.


Rafał i Anna Dobrakowscy
foto: Facebook

Wyniki:

W Wiedniu, w charakterze sędziego, uczestniczył Andrzej Jakubowski z Wrocławia.

Wiedeń, 20 - 23 lipca 2023

Przed rokiem w Wiedniu:
Komentarze: 4 Ostatnio dodany: 2023-07-30 | 12:53