INNE TAŃCE

Katarzyna Kashira Stocka

Polka gwiazdą karnawału w Rio

Dodano: 2017-02-26 | 13:34:56


W 2016 roku, jako pierwsza Polka w historii poprowadziła korowód podczas słynnego karnawału w Rio de Janeiro. Katarzyna Kashira Stocka z Olsztyna w tym roku także pojawiła się na sambodromie i błyszczała wśród najlepszych tancerek samby brazylijskiej.


Katarzyna Kashira Stocka
foto:
facebook.com/kashira.stocka

W ubiegłym roku udało mi się osiągnąć coś, co wydawało się nieosiągalne. Zatańczyłam, jako pierwsza Polka w historii na głównym miejscu tanecznym jednej z brazylijskich szkół samby - Alegria da Zona Sul na karnawale w Rio de Janeiro. Wtedy wszystko odbywało się trochę na wariackich papierach, ale dzięki mojemu uporowi i pomocy finansowej wielu ludzi udało się ? opowiadała Kasia Ilonie Raczyńskiej z WP turystyka.

Kulminacja karnawałowego szału w Rio przypada w tym roku na 24-28 lutego. To na te dni przygotowuje się specjalne tematy, pisze muzykę i słowa piosenek, ustala przejścia, ćwiczy choreografie i tworzy najbardziej bogato zdobione stroje. Tam też będzie błyszczeć ?nasza Kasia?. Dzięki niej na największym karnawale świata zatańczy też grupa ośmiu osób z Polski, ale tylko ona będzie Musa - solistką, wśród najlepszych z najlepszych.Katarzyna Kashira StockaO udziale Katarzyny Kashira Stockiej, w tegorocznym karnawale w Rio, pisały także miejscowe brazylijskie media - SamboConex?o.