TANIEC TOWARZYSKI

Klaudia Iwańska i Armand Fazullin

Klaudia i Armand - stypendystami MSiT i nie tylko ...

Dodano: 2022-12-19 | 13:47:03


Klaudia Iwańska i Armand Fazullin, za osiągnięte w mijającym roku wyniki w sporcie tanecznym, otrzymali stypendium Ministra Sportu i Turystyki RP i zakończyli turniejowy rok 2022 miejscami w finałach na turniejach tańca w Zagrzebiu.


Klaudia Iwańska i Armand Fazullin
foto: FB - PZSTPolskiTaniec


Armand Fazullin i Klaudia Iwańska, to Mistrzowie Polski na rok 2022 w kombinacji 10-ciu tańców, II WiceMistrzami w tańcach latynoamerykańskich oraz finaliści (5-te miejsce) w tańcach standardowych.

Weekend, 17-18 grudnia 2022 r., spędzili w Zagrzebiu, na Chorwacji, gdzie zatańczyli w turniejach WDSF Christmas Ball 2022, w konkurencjach WDSF International Open Amatorów Standard i Latin.

W stylu latynoamerykańskim zatańczyli "na pudło", zajmując 2-ie miejsce, za Andrea Civita i Eleonora De Mitri (Albania), przed Vincenzo Termini i Sharon Arena (Włochy). W konkurencji wzięło udział 55. par tanecznych. Byli jedynymi przedstawicielami Polski, a w 11-osobowym panelu sędziowskim nie było polskiego sędziego.

Z kolei w tańcach standardowych wytańczyli 6-te miejsce w finale, rywalizując z 64. parami. W tej konkurencji tańczyła jeszcze jedna polska para - Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz, która wytańczyła dobry wynik - ósme miejsce, w półfinale. W tym stylu, w panelu sędziowskim, Polskę reprezentował Robert Wota.

Podium należało do par z Litwy, Słowacji i Niemiec:
  1. Marco Bodini i Kristina Charitonovaite - Litwa
  2. Dusan Grula i Giada Cragnolini - Słowacja
  3. Yahor Boldysh i Irina Averina - Niemcy.

Wyniki:Decyzje MSiT o przyznaniu stypendium
foto: FB-PZSTPolskiTaniec

Armand Fazullin i Klaudia Iwańska, za osiągnięte, w roku 2022, wyniki w sporcie tanecznym otrzymali stypendium Ministra Sportu i Turystyki RP. Jedną z podstaw przyznania stypendium było zdobycie przez parę tytułu I WiceMistrzów Europy Amatorów w 10 tańcach, podczas turnieju w Vagos, Portugalia, we wrześniu br. Ulegli wówczas reprezentantom Mołdawii - Vladislav Untu i Polina Baryshnikova, a za nimi była para z Danii - Errol Williamson i Ami Williamson.

Stypendium to jest efektem aktywnej działalności Polskiego Związku Sportu Tanecznego na rzecz - przede wszystkim - par tanecznych i tancerzy (zawodników) zrzeszonych i reprezentujących Polskę na arenie międzynarodowej pod auspicjami PZST.

Stypendium MSiT BGirl / BBoy


Armand i Klaudia są pierwszymi stypendystami MSiT RP ze sceny tańca towarzyskiego. Stypendystami Ministra Sportu i Turystyki RP są także tancerze ze sceny Street Dance - BGirls i BBoys, zrzeszeni w Polskiej Federacji Tańca Ulicznego, organizacji działającej również w Polskim Związku Sportu Tanecznego.