HIP HOP - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2009

Eliminacje do Hip Hop International 2009

Dodano: 2009-05-03 | 10:04:39


W ostatni weekend kwietnia (25-26.04.2009) w Poznaniu w hali Akademii Wychowania Fizycznego przy ulicy Droga Dębińska 10c odbyły się finały polskich eliminacji do konkursu Hip Hop International 2009. W ciągu dwóch dni licznie zgromadzona publiczność miała okazję oglądać występy taneczne na najwyższym światowym poziomie.Poznań w ostatni kwietniowy weekend bawił się w rytmie hip-hopu. Podczas krajowych eliminacji do Hip Hop International 2009 swoje umiejętności w zmaganiach solowych oraz grupowych prezentowali tancerze z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w różnych kategoriach tanecznych: popping, bboying i locking, oraz dwóch kategoriach wiekowych (dla dorosłych i dla młodzieży). Polscy tancerze mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w tańcu hip-hop przed komisją sędziowską, składającą się ze światowej sławy artystów: Jo-Dance, Buddha Stretch i Niels "Storm" Robitzky.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Adam "Batman" Błachowicz (locking), Michał "Kaczorex" Kaczorowski (popping) oraz w kategorii młodzieżowej formacja Funky Masons (bboying) - uczestnicy półfinałów popularnego telewizyjnego show "Mam Talent". W zmaganiach "dorosłych"  grup tanecznych wygrała formacja Spoko. Wszyscy oni znajdą się w składzie polskiej ekipy, która poleci do Las Vegas, aby reprezentować Polskę w światowym finale Hip Hop International 2009.


Mistrzostwa Świata od 8 lat odbywają cię cyklicznie w Stanach Zjednoczonych Ameryki, natomiast edycje zagraniczne obejmują ponad 30 krajów na całym świecie, m.in.: Meksyk, Francję, Japonię, Nową Zelandię, Finlandię, Czechy czy Anglię. Dla wielu uczestników udział w tych mistrzostwach stanowi furtkę do sukcesu w branży - są zapraszani przez artystów do udziału w nagraniach teledysków, podpisują kontrakty i współpracują ze światowej klasy choreografami. Tegoroczny finał odbywa się w Las Vegas, gdzie udadzą się również zwycięzcy polskich eliminacji do World Hip Hop Dance Championship 2009.

Przy okazji zmagań tancerzy, zorganizowano szereg imprez towarzyszących imprezie. W konkursie z nagrodami "Seven To Smoke", zorganizowanym przez sponsora całego eventu - salon firmowy Nokia Store w Poznaniu, zwyciężyła Klaudia Malina. Wszyscy, którzy brali udział w konkursie, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi bonami, które można zrealizować podczas zakupów w salonie Nokia Store w poznańskim Starym Browarze.

Opracowanie: Michał Górski
michal.gorski@corepr.pl

Zobacz: Hip Hop International

Dziś jest
14 kwietnia 2024

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI