BOOGIE WOOGIE & R'N'ROLL

Mistrzostwa Polski Boogie Woogie - Pionki 2018

Mistrzostwa Polski Boogie Woogie 2018

Dodano: 2018-03-27 | 07:12:04


Tradycyjnie, co roku, przełom marca i kwietnia, to święto dla wszystkich tancerzy Boogie Woogie w Polsce. Tak też stanie się w tym roku - 7 kwietnia w Pionkach.


Dokładnie w rok po poprzednich Mistrzostwach Polski - 7 kwietnia, w Pionkach(okolice Radomia), odbędą się Mistrzostwa Polski Boogie Woogie i Rock and Roll'a lat '50-tych 2018, których gospodarzem będzie Klub Tańca Kick Pionki. Rywalizację w stylu Boogie Woogie możemy śledzić tradycyjnie ? co roku, z kolei Mistrzostwa Polski w Rock and Roll tradycyjnym odbywają się z różną częstotliwością, tym razem również w tym stylu poznamy Mistrzów Polski.

Rywalizacja o tytuły Mistrzów Polski Boogie Woogie odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: Dzieci (do lat 13), Juniorzy (od 13 do 17 lat) i Seniorzy (klasa główna).

W tym roku poznamy nowych Mistrzów Polski w klasie głównej - zdominowanej od kilku lat przez Grzegorza Cherubińskiego i Agnieszkę Cherubińską z klubu SwingStepPL Warszawa, którzy zakończyli karierę taneczną - więc rywalizacja w tej kategorii będzie na pewno zażarta.

W kategorii Juniorów zeszłoroczni Mistrzowie również nie obronią tytułu - Filip Chmielnicki i Aleksandra Koral z Klubu Kick Pionki w 7 kwietnia powalczą w klasie głównej.

Dzieci, zeszłoroczni Mistrzowie Polski, Szymon Miś i Monika Ciryt z Maraton Boogie Giedlarowa będą bronić tytułu Mistrzów Polski, choć w kategorii Dzieci konkurencja nie śpi, o czym na pewno nie zapominają.

W kategorii Juniorów i Senioró rywalizację wzmaga fakt, iż zdobycie podium jest kwalifikacją do Mistrzostw Świata Boogie Woogie, które odbędą się w sierpniu w Stuttgartcie (Niemcy).


foto - z parkietu: A. Waliskiewicz
foto - ze ścianki: Piotr Dobosz

Mistrzostwa Polski w Rock and Roll lat '50-tych odbędą się w kategorii Senior 14+. Czekamy na publikację listy startowej. Z reguły frekwencja w rywalizacji nie jest zbyt imponująca, ponieważ ten klimat taneczny zdecydowanie wpisuje się formułę maratonów, w których bierze udział po kilkadziesiąt par (głównie ze Śląska i Warszawy), ale tutaj również nie zabraknie emocji.

Zapraszamy serdecznie do Pionek i życzymy świetnych, emocjonujących chwil w rytmie Boogie Woogie i Rock and Roll'a.


W skrócie:

  • miejsce: Hala Sportowa, PIONKI, ul. Sosnowa 3
  • data: 7 kwietnia 2018, gala finałowa: 16:00, eliminacje 13:00.
  • bilety: 10 zł.

Dziś jest
14 czerwca 2024

BW i R'n'Roll - ARCHIWUM