BW I R'N'ROLL - ARCHIWUM / WYBIERZ / 2016

Mistrzostwa Świata BW Schaffhausen (Szwajcaria)

Ich ostatni turniej ...

Dodano: 2016-11-18 | 01:26:07


Dla Grzegorza i Agnieszki Cherubińskich Mistrzostwa Świata w Boogie Woogie w Schaffhausen, w Szwajcarii, były ich ostatnim turniejem ...


Mistrzostwa Świata BW Schaffhausen
foto: materiały redakcyjne

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Ciężko opisać słowami to, co czuliśmy w sobotę i co czujemy nadal... - napisali na FB Grzegorz i Agnieszka Cherubińscy. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi i wdzięczni tym ludziom, którzy towarzyszyli nam w naszym ostatnim międzynarodowym turnieju Boogie Woogie, niektórzy przyjechali właśnie ze względu na to! Niesamowite! Ten dzień był mieszanką radości, szczęścia, smutku i ekscytacji. Zdobyliśmy 2-gie miejsce, co znaczy, że jesteśmy WiceMistrzami Świata w Boogie Woogie 2016. Do końca zostaliśmy wierni temu, co mówi nam serce, a aplauz i miłość jaką dostaliśmy w zamian była lepsza niż jakiekolwiek 1-sze miejsce, które moglibyśmy zdobyć! :)

Kończymy z międzynarodowymi turniejami Boogie Woogie na dłuższy czas - może kategoria Oldies? Ha ha ha, za 13 lat! - zdobywając 19-te drugie miejsce w naszej karierze... Chyba powinniśmy pomyśleć o srebrze jako o naszym kolorze? Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i wspierają, przyjaciołom, trenerowi - Grzegorzowi Kowalczykowi, a przed wszystkim naszym RODZICOM - Iwonie i Mieczysławowi... Bez Was nie mielibyśmy szans na osiągnięcie takiego sukcesu!!!


Ostatni finał Mistrzostw Świata Grzegorz i Agnieszka zatańczyli w towarzystwie par:
 1. AUDON Thomas i ALLAF Sophie - Francja
 2. CHERUBIŃSKI Grzegorz i CHERUBIŃSKA Agnieszka - Polska
 3. OLSEN BYE Sondre i GEORGIIEVSKA Tatiana - Norwegia
 4. STILLMAN Henric i STILLMAN Joanna - Szwecja
 5. CHANTON Ludovic i AUREL Stacy - Francja
 6. DUJAKOVIC Matej i WEINEMO Cajsa - Szwecja

Mistrzostwa Świata BW - Schaffhausen (Szwajcaria)

foto: materiały redakcyjne

Rodzeństwo Grzegorz i Agnieszka Cherubińscy są warszawiakami.  Grzegorz tańczy od 1998, a Agnieszka - od 2004 roku. Taneczną parę tworzą od 7. lat, od 2009 roku. Swoją karierę rozwijali pod okiem Grzegorza Kowalczyka - trenera w klubie SwingStep.pl. W roku 2011 zdobyli po raz pierwszy tytuł Mistrzów Polski w Boogie Woogie i na stałe weszli do światowej czołówki.

Na swoim koncie posiadają:
 • 1. złoty medal (ME 2016),
 • 2. srebrne medale (World Dance Sport Games Tajwan 2013, MŚ 2016),
 • 3. brązowe medale (MŚ 2011 i 2013, ME 2014),
 • tytuł World Masters 2015 (pierwsze miejsce w światowym rankingu turniejów World Masters),
 • Mistrzostwo Polski Boogie Woogie (2011 - 2016),
 • zwycięstwo w XXXI Ogólnoświatowym Konkursie Rock?n?Rolla im. Billa Haleya w Warszawie (2012),
 • liczne finały Pucharów Świata i innych turniejów międzynarodowych ...

Kończą karierę turniejową z tytułem WiceMistrzów Świata i na 2-gim miejscu w światowym rankingu Pucharu Świata - World Masters Boogie Woogie.

Swoją pasją, miłością do Boogie Woogie i dobrą energią zarażali rzesze odbiorców. Popularyzowali swingowe tańce występując w telewizyjnych programach: ?Mam Talent!?, ?You Can Dance?, ?Jaka to Melodia??, ?Jak oni śpiewają??, ?Got to Dance!? i w wielu innych ... Ich taniec jest mieszanką ekspresji, dobrej zabawy i szaleństwa... Tańcząc zawsze wywoływali szeroki, serdeczny, uśmiech na twarzach publiczności ...

Zobaczmy jak tańczyli na ostatnim swoim turnieju - Mistrzostwach Świata w Schaffhausen, 12 listopada 2016 roku:TWIST SERVICE medialnie towarzyszył Grzegorzowi i Agnieszce przez cały okres ich międzynarodowej kariery. Mamy nadzieję, że nie pozostawią po sobie pustki ... chociaż, póki co, poza nimi, żadna inna z polskich par Boogie Woogie nie nawiązywała "kontaktu" z czołówką światową w tym stylu tańca ...

Grzegorzowi i Agnieszce życzymy realizacji swoich nowych planów, zarówno życiowych, jak i tanecznych.


P.S.

143 200 km !!!!! ( auto, pociąg, samolot), 7. lat tańca, 51. turniejów (Europa + Azja), 70. różnych strojów, 3. boogie busy, 2. foto aparaty, 2. kamery (tysiące zdjęć, godziny nagrań) WARTO BYŁO!!!!!  - to statystyka Pani Iwony Cherubińskiej i jej filmowe refleksje "7 lat w 13 minut".


Dziś jest
14 lipca 2024

BW i R'n'Roll - ARCHIWUM