BW I R'N'ROLL - ARCHIWUM / WYBIERZ / 2014

BRANKS'n'ROLL Mysłowice 2014

Szalony weekend w Mysłowicach

Dodano: 2014-02-18 | 07:09:01


Szalony weekend był udziałem tancerzy Boogie Woogie i Rock and Roll'a. Naszą relację zaczynamy od konkursu Rock'n'Roll'a w  Mysłowicach.


BRAKS'n'ROLL
współpraca redakcyjna i foto:
Iwona Cherubińska

Konkurs Rock and Rolla BRAKS'n'ROLL w Mysłowicach był doskonale zorganizowany. Na parkiecie prezentowało się 35. par, a fantastyczna publiczność, szczelnie wypełniająca widownię hali sportowej w Mysłowicach, podziwiała i dopingowała tańczących.

Ludzie, którzy po raz czwarty organizują to wydarzenie, to tancerze i pasjonaci. Mają wielu wspaniałych sponsorów nie związanych z tańcem, którzy tak się "wkręcili" w temat, że współpracują przy takich imprezach, bo po prostu chcą, bo im się to baaaardzo podoba!

Zasady konkursu - maratonu rock and rolla, są proste. Tancerze tańczą prawie non stop, łącznie 50 minut, w dwóch blokach 2 razy po 20 minut, z króciutka przerwą na obliczenie wyników. Sześć najlepszych par kończy konkurs 10-ominutowym finałem.

    BRAKS'N'ROLL Mysłowice 2014


Grzegorz Cherubiński & Agnieszka Cherubińska


BRANKS'n'ROLL Mysłowice 2014

Agata Kmita i Michał Woźnica

Agata Kmita i Michał Woźnica
kilkukrotni zwycięzcy konkursu Billa Haleya

BRANKS'n'ROLL Mysłowice 2014


Grzegorz Cherubiński & Agnieszka Cherubińska

BRAKS'N'ROLL Mysłowice 2014


Najlepszymi tancerzami na mysłowickim parkiecie okazali się Grzegorz Cherubiński & Agnieszka Cherubińska, którzy wygrali podwójnie, gdyż otrzymali również bardzo cenne trofeum - Nagrodę Publiczności !!!

Zwycięzcy - Agnieszka i Grzegorz poprosili o numer startowy 37, na szczęście! Z tym numerem startowym wygrali - dwa lata temu  - konkurs warszawskiego Haley'a. Szczęście, w Mysłowicach, dopisało podwójnie.

W finale zatańczyli i zajęli miejsca:

  1. Agnieszka i Grzegorz Cherubińscy
  2. Dominika Watoła i Tadeusz Tarnowski
  3. Renata Kot i Grzegorz Mszyca
  4. Agata Kmita i Michał Woźnica
  5. Karolina Gruner i Daniel Wojtyra
  6. Karina Bronder i Adrian Kalus.

Organizatorzy nagrodzili także:

  • Annę Krzysztof i Adama Krzysztof - najstarszych uczestników,
  • Aleksandrę Nadolej i Krystiana Cempel - najlepszą parę z Mysłowic,
  • Sandrę Dudek i Marcela Budnego - debiutantów IV edycji konkursu.


Na wspaniałą atmosferę konkursu BRAKS'N'ROLL duży wpływ miała muzyka - grana na żywo przez Happy Big Band, którego muzycy - w ostatniej 10 minutowej, finałowej, części konkursu - ubrani w strojach górniczych, grali rock and roll'owe aranżacje śląskich przebojów typu "Poszła Karolinka do Gogolina". :)

Konkurs BRAKS'N'ROLL w Mysłowicach, jest obok warszawskiego konkursu Billa Halley'a, praktycznie jedynym tego typu w Polsce. Dzięki wspaniałej organizacji i atmosferze może w niedalekiej przyszłości stać się "zagrożeniem" dla konkursu w Stolicy.Współpraca redakcyjna i foto:
Iwona Cherubińska


Dziś jest
14 czerwca 2024

BW i R'n'Roll - ARCHIWUM