BW I R'N'ROLL - ARCHIWUM / WYBIERZ / 2013

Mistrzowie Świata w R'n'Rollu akrobatycznym - Winterthur 2013

Mistrzowie świata po raz drugi

Dodano: 2013-11-15 | 03:45:37


W Winterthur, w Szwajcarii, w sobotę 9 listopada, odbyły się Mistrzostwa Świata w Rock and Rollu akrobatycznym, w których tytuł Mistrzów Świata zdobyli, po raz drugi, Polacy - Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec.


foto: materiały redakcyjne TS

Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec od pierwszej rundy Mistrzostw zajmowali pierwsze miejsce. Finały rządzą się jednak innymi regułami niż rundy eliminacyjne. Najwięksi rywale Polaków - Ivan Youdin i Olga Sbitneva z Rosji bezbłędnie zatańczyli układy finałowe, jednak występ w układzie akrobatycznym potwierdził wysoką formę naszej pary, która zatańczyła pewnie elementy akrobatyczne o najwyższym stopniu trudności, zaś lekkość i łatwość wykonania układu przekonała sędziów o przyznaniu Annie i Jackowi najwyższego trofeum - pierwszego miejsca i tytułu Mistrzów Świata w R'n'Rollu akrobatycznym za rok 2013!!!

Dla Jacka Tarczyło i Anny Miadzielec jest to drugie Mistrzostwo Świata. Poprzednie, po raz pierwszy, wywalczyli w Monachium w 2011 roku.

Gratulujemy i życzymy kolejnych mistrzowskich tytułów oraz wychowania godnych siebie następców w tej dyscyplinie.Jacek Tarczyło & Anna Miadzielec

BW i RnRoll - Polska reprezentacja

Motocykle w modzie ...


foto: Iwona Cherubińska,
materiały redakcyjne TS

Świadkami znakomitego zwycięstwa Jacka Tarczyło i Anny Miadzielec i jednocześnie uczestnikami zawodów w Winterthur byli - również znakomici - polscy tancerze Boogie Woogie Grzegorz Cherubiński i Agnieszka Cherubińska oraz ich kibice - Rodzice :).

Ania i Jacek bezapelacyjnie zdobyli tytuł Mistrzów Świata. Już od pierwszej rundy "szli jak burza", przechodzili rundy na pierwszym miejscu. Byliśmy tego świadkami - napisała Iwona Cherubińska - i jesteśmy dumni, że mogliśmy być z nimi w tej fantastycznej chwili ich życia!!!


Grzegorz Cherubiński i Agnieszka Cherubińska zatańczyli w turnieju World Masters Boogie Woogie, w którym tym razem zajęli trzecie miejsce za Thorbjorn Solvoll Urskog & Susanne Barkhald Sandberg z Norwegii i Ivanem Katrunov & Tatianą Georgiievską z Ukrainy.

W konkursach Boogie Woogie pary tańczą dwie rundy - Slow i Fast. Każda z rund jest oddzielnie oceniana. Po finałowej rundzie Slow Grzegorz i Agnieszka byli na 5. miejscu, ale po Fast na 1.!!! Ostatecznie stanęli na trzecim stopniu podium, ale dużo bardziej ucieszyli się z pierwszego miejsca w rundzie Fast :)

Przed Grzegorzem i Agnieszką ostatni turniej w sezonie 2013 - Mistrzostwa Europy w Enkoping, w Szwecji, 23 listopada 2013 roku. Tancerze wytrwale pracują na sali treningowej, a my pamiętamy o nich i życzmy im mistrzowskiego tytułu.Współpraca redakcyjna:
  • Iwona Cherubińska
  • Jacek i Anna Tarczyło

Dziś jest
9 grudnia 2023

BW i R'n'Roll - ARCHIWUM