BW I R'N'ROLL - ARCHIWUM / WYBIERZ / 2012

MŚ i World Master Rock and Roll - Zielona Góra 2012

Mistrzostwa Świata i World Masters

Dodano: 2012-11-20 | 09:45:05


Sobota, 17 listopada 2012 roku, była w Zielonej Górze dniem wielkiego święta Rock and Roll'a. Po raz pierwszy w Polsce odbył się turniej rangi Mistrzostw Świata juniorskich formacji dziewcząt oraz turniej World Masters Main Class.Tego samego dnia rozegrano także Puchar Świata R'n'Rolla Młodzieży i Juniorów.

W zielonogórskim wydarzeniu uczestniczyli reprezentanci 17. państw Europy, z czego wynika wniosek, że "świat" Rock and Roll'a akrobatycznego ogranicza się tylko do Europy.

W Mistrzostwach Świata RR Formacji Juniorskich Dziewcząt wystąpiło 26. zespołów. Najlepszymi okazały się być dziewczęta z Czech - zespół Madonna i Mystique (drugie miejsce). Trzecie miejsce przypadło Węgierkom - zespołowi Villámgepárdok.Kolejną konkurencją zielonogórskiego święta, był World Masters R'n'Roll Main Class. W tym przypadku triumfowali nasi reprezentanci - zielonogórzanie Jacek Tarczyło & Anna Miadzielec. Za nimi na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Szwajcarii - Maurizio Mandorino & Jade Mandorino, a na trzecim - Rosjanie Ivan Youdin & Olga Sbitneva.

Zwycięzcy Rock and Roll Main Class


Rock and Roll akrobatyczny nie jest prostą i łatwą dyscypliną. Dlatego też w Polsce mamy zaledwie dwa wiodące ośrodki:

  • Podwawelski Kraków i
  • Mega Dance Zielona Góra.
W obu ośrodkach działają klasy sportowe, z których w przyszłości pojawią się pary prezentujące światowy poziom, naśladowcy Jacka Tarczyło i Anny Miadzielec - czołowych polskich zawodników świata w Rock and Roll'u akrobatycznym.

Młodzi zawodnicy z Krakowa tańczyli w Zielonej Górze w Pucharze Świata. W kategorii juniorów debiutowali Karolina Nowak i Marek Nowak, którzy zajęli 19. miejsce w ćwierćfinale. Startowało 48. par. Natomiast młodzicy - Bartłomiej Mruk & Karolina Marek sklasyfikowani zostali w połowie stawki na 34. miejscu wśród 86. uczestniczących par.

Dorota Lipka-Nowak i jej zawodnicy

Dorota Lipka-Nowak i jej wychowankowie
Podwawelski Kraków

Gratulujemy wszystkim - zarówno zawodnikom, jak i organizatorom.
Dziękujemy także Panu Dariuszowi Biczyńskiemu za udostępnione fotografie.


Dariusz Biczyński, Photographer

Dziś jest
17 kwietnia 2024

BW i R'n'Roll - ARCHIWUM