BW I R'N'ROLL - ARCHIWUM / WYBIERZ / 2012

Oskar Dziedzic & Klaudia Iwańska

Moskwa roztańczona ...

Dodano: 2012-10-27 | 15:07:38


Mijający tydzień jest niezwykle bogaty w turnieje tańca. Tańczą przede wszystkim tancerze towarzyscy - amatorzy i młodzież; zawodowcy w stylu latin na Kremlu oraz zawodnicy Rock and Roll'a akrobatycznego i Boogie Woogie. A wszystko to dzieje się w jednym miejscu w stolicy Rosji - Moskwie!


Oskar Dziedzic & Klaudia Iwańska
foto: Prof dr Helmut Roland

Od początku tygodnia trwa jeden z największych turniejów tańca towarzyskiego w Rosji - Russian Open Championships, w ramach którego rozgrywane są konkursy WDSF Grand Slam Standard i WDSF Grand Slam Latin oraz WDSF Mistrzostwa Świata Młodzieży w 10 tańcach.

W Mistrzostwach Świata

Młodzieży w 10 tańcach Polskę reprezentuje para Oskar Dziedzic i Klaudia Iwańska, która póki co kontynuuje rywalizację w drugiej rundzie Mistrzostw.


Grand Slam Standard

Dziś (sobota, 27 października) trwa także turniej WDSF Grand Slam Standard. W tej konkurencji startowało 290. par tanecznych, wśród nich tylko jedna z Polski - Szymon Kuliś i Margarita Zvovnowa, która niedawno zakończyła swój udział na 22. - ćwierćfinałowym - miejscu. Gratulujemy!


Z uwagi na bardzo dużą liczbę startujących par rundy eliminacyjne do turniejów Grand Slam rozpoczęły się wczoraj, w piątek 26 października. Z tego dnia prezentujemy, w drugiej rundzie turnieju Grand Slam - Szymona i Margaritę w walcu wiedeńskim.Kremlin World Cup Latin

to tradycyjny, o tej porze roku, turniej par zawodowych organizowany w ramach federacji World Dance Council. Dziś na Kremlu w barwach Polski tańczą Andrej Mosejcuk i Kamila Kajak-Mosejcuk. Trzymamy kciuki!


Rock and Roll i Boogie Woogie

Dziś, 27 października, Moskwa gości także uczestników Mistrzostw Świata w Rock and Roll'u akrobatycznym, na których tytułu mistrzowskiego bronią Polacy - Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec, zaś w turnieju World Masters Boogie Woogie, po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Grzegorza, startują Grzegorz Cherubiński i Agnieszka Cherubińska - życzymy powodzenia!!!


Polski weekend (27 października 2012) w Moskwie:

Dziś jest
9 grudnia 2023

BW i R'n'Roll - ARCHIWUM