BW I R'N'ROLL - ARCHIWUM / WYBIERZ / 2012

Warsaw Boogie Woogie Festival

Dodano: 2012-09-06 | 07:02:07


Mocnym akcentem rozpoczynają nowy sezon taneczny miłośnicy Boogie Woogie. W piątek, 7 września, w Warszawie rozpocznie się impreza promowana hasłem: JEDEN weekend, DWE doby, TRZY wydarzenia, której organizatorem jest SwingStep.pl.


W ramach trzech niezwykłych wydarzeń miłośnicy tańców swingowych będą mieć swoje swingowe święto. Dotychczas organizatorzy skupiali się przede wszystkim na Boogie Woogie. W bieżącym roku sięgają oni również do takich form tańca swingowego, które wywodzą się lub posiadają mniejsze, czy większe cechy tych stylów.

W piątek wieczorem w Klubie TEATR nastąpi oficjalne otwarcie swingowego święta - FESTIWALOWE OPENING PARTY.

Bogie Mania

Sobota, 8 września, to Warsaw Boogie Woogie Competition, czyli BOOGIE MANIA. To wieczór dla kibiców i miłośników boogie woogie oraz bezpośrednich "aktorów" wydarzenia - par tanecznych z całej Polski i nie tylko, które rywalizować będą o miano najlepszych tancerzy Boogie Woogie sobotniego wieczoru.

Swing Battle

Bezpośrednio po zakończeniu Boogie Manii swoją premierę będzie miała Warsaw Swing Battle - pierwsza w Polsce otwarta swingowa bitwa, w której zmierzą się pary tańczące dowolny styl swingowy. Dodatkowo tego wieczora w formie pokazów przedstawione zostaną różne style takie jak Rock and Roll, West Coast Swing, Modern Jive, itp.

Gospodarzami obu sobotnich wydarzeń tanecznych będą Iwona Cherubińska i Grzegorz Cherubiński, czyli mama i syn. Dla Grzegorza - o czym ze smutkiem piszemy - rola gospodarza jest wynikiem doznanej przez niego kontuzji uniemożliwiającej mu taneczną aktywność przez najbliższy miesiąc - dwa. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na światowe parkiety.


Poza rywalizacją na parkiecie, miłośnicy tańców swingowych będą mogli uczyć się oraz doskonalić swoje rzemiosło na warsztatach boogie woogie i lindy hop pod okiem nie byle jakich wykładowców - pochodzących z Francji - Williama Mauvais i Maevy Truntzer trzykrotnych Mistrzów Świata i trzykrotnych Mistrzów Europy w Boogie Woogie.

Boogie Woogie i Lindy Hop Workshops

William Mauvais i Maeva Truntzer - poza tytułami mistrzowskimi - w swojej karierze odnieśli także kilkanaście zwycięstw w Pucharze Świata Boogie Woogie ? to para która od końca 2007 roku do ostatniego swojego turnieju została pokonana tylko dwukrotnie!

W 2010 roku postanowili całkowicie poświęcić się Lindy Hop wyjeżdżając z rodzinnej Francji (Montpellier) za Ocean do kanadyjskiego Quebecu. Od pierwszego turnieju w Lindy Hop zajmują miejsca na podium i wygrywają turnieje tego tańca w USA.

Pozostaje nam życzyć wszystkim wspaniałej zabawy. :)

Dziś jest
24 lipca 2024

BW i R'n'Roll - ARCHIWUM