BW I R'N'ROLL - ARCHIWUM / WYBIERZ / 2011

Jacek Tarczyło & Anna Miadzielec

Historyczny sukces

Dodano: 2011-10-31 | 07:45:03

O zdobyciu tytułu Mistrzów Świata w R'n'Roll'u akrobatycznym przez polskich reprezentantów - Jacka Tarczyło i Annę Miadzielec Twist Service informował na bieżąco. W związku z tym historycznym sukcesem otrzymaliśmy list od Prezesa Polskiego Związku Rock'n'Rolla Akrobatycznego Pana Alojzego Nowaka.

Szanowni Państwo!

Mamy historyczny SPORTOWY SUKCES POLSKIEJ PARY Rock'n'Rolla akrobatycznego.

W Monachium, w sobotę 29 października 2011 r. Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło zdobyli tytuł Mistrzów Świata w Rock'n'Rollu akrobatycznym.

Po raz pierwszy w światowej historii Rock'n'Rolla akrobatycznego Mistrzostwo Świata zdobyli Polacy.

32. pary brały udział w zawodach. Wicemistrzami zostali Szwajcarzy - Maurizio Mandorino & Jade Mandorino, a miejsce trzecie zajęli Francuzi - Florian Baron & Guylaine Golf.

Jacek z Anią w układzie finałowym mieli najwyżej oceniane elementy akrobatyczne, wykonali układ bezbłędnie i to zadecydowało o ich zwycięstwie. Marzenia o zdobyciu Mistrzostwa Świata spełniły się.

Ania z Jackiem wspólnie tańczą pięć lat. W tym czasie byli już na podium Mistrzostw Świata i Europy, zdobyli Mistrzostwo Europy Formacji, byli w finale programu "Mam Talent", zdobyli Puchar Świata w Moskwie.

Zdobycie Mistrzostwa Świata to bardzo oczekiwany sukces, nad którym para koncentrowała się od pół roku. Sezon 2011 był bardzo owocny dla pary, za każdym razem byli na podium co dało im pierwsze miejsce na światowej liście rankingowej.

W tych zawodach postrzegani byli jako faworyci co było dodatkowym ciężarem i stresem.

Finałowe pary wykonywały swoje najlepsze oraz najtrudniejsze układy, niektóre z nich specjalnie przygotowywały się na te zawody.

Nasza para była doskonale i mądrze prowadzona przez duet trenerów Andrzeja Łuczaka i Bartłomieja Kobylańskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!