TANIEC TOWARZYSKI

Riccardo Perretta i Julia Mozdyniewicz

Julia

Dodano: 2021-10-07 | 19:05:25


Julia Mozdyniewicz wytańczyła niedawno, wraz z Riccardo Perretta, tytuł Mistrzyni Włoch w 10 tańcach i w stylu Standardowym.


Riccardo Perretta i Julia Mozdyniewicz
foto: materiały własne


Julia Mozdyniewicz przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczęła mając 8. lat. Przez 7. lat rozwijała się i zdobywała parkiety Polski, Europy, świata wspólnie z Tomkiem Ruszkowskim, z którym współpraca zakończyła się na początku 2020 roku - Rozstanie po 7. latach.
W swoim dorobku posiada tytuł Mistrzyni Polski FTS Juniorów. Reprezentowała Polskę na turniejach rangi mistrzostw Europy i świata.

Niedawno, w sierpniu 2021 roku, rozpoczęła z Włochem - Riccardo Perretta nowy etap kariery tanecznej. W miniony weekend (3.10.2021 r.) wzięli udział w turnieju Baltic Rising Stars w Jurmala, na Łotwie. Zatańczyli w kategorii młodzieżowej wygrywając turniej WDSF Youth Open Standard i zajmując 4. miejsce w "łacinie" po przetańczeniu czterech rund.

Wyniki Baltic Rising Stars - Jurmala:
W 9-osobowym, międzynarodowym, gronie sędziów - Polskę reprezentował Jarosław Marzec.

Riccardo Perretta i Julia Mozdyniewicz - Młodzież Standard

Pierwszym turniejem Riccardo Perretta i Julii Mozdyniewicz były Mistrzostwa Włoch, które odbyły się w Foligno, w prowincji Perugia, w dniach 12-13 września 2021 roku. Riccardo i Julia, po czterech tygodniach wspólnego treningu, wytańczyli wówczas tytuł Mistrzów Włoch w kategorii młodzieżowej w 10 tańcach i w stylu standardowym.


Oboje trenują w Polsce, w Studio Tańca DUET pod okiem Jarosława Marca, Dominiki Kublik-Marzec i Małgorzaty Grządki, zaś we Włoszech w Studio Danza Verona opiekują się nimi Cristian Corsa i Nicola Leonardi.

W najbliższym czasie będą reprezentować Włochy na WDSF Mistrzostwach Świata i WDSF Mistrzostwach Europy w kategorii młodzieży.

Dziś jest
15 sierpnia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI