TANIEC NA WÓZKACH

Festiwal Tańca w Rheinsberg pod Berlinem

Taneczny weekend u sąsiadów

Dodano: 2014-03-19 | 07:14:19


W dniach 15-16 marca 2014, w miejscowości Rheinsberg pod Berlinem, odbył się Festiwal Tańca 2014. Turniej wpisany został do kalendarza IPC, a rozegrany został w ośrodku całkowicie przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.


foto: Jacek Reda

W tym roku Polskę reprezentowali Paweł Karpiński i Joanna Reda, w kategorii duo II, w stylu standardowym i latynoamerykańskim. Turniej rozpoczął się paradą oraz pokazem międzynarodowej grupy tanecznej złożonej z holenderskich, niemieckich i maltańskich tancerzy. Podczas zawodów swoje umiejętności na parkiecie zaprezentowały pary z Austrii, Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Malty, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Norwegii oraz Niemiec.

Nasi reprezentanci zdobyli dwa srebrne medale.

Ostateczna klasyfikacja medalowa w stylu standardowym i latynoamerykańskim wyglądała następująco:
  1. Ivan Sivak i Nadia Sivak - Ukraina
  2. Paweł Karpiński i Joanna Reda - Polska
  3. Werner Kaiser i Brigitte Kroell - Austria


foto: Jacek Reda

Turniej odbywał się w przyjacielskiej atmosferze, zawodnicy i kibice dopingowali nie tylko swoje pary, ale także tancerzy z innych krajów. Na parkiecie oraz poza nim było dużo radości i zabawy. Niesamowitym wydarzeniem było wystąpienie zawodników Ukrainy, którzy podziękowali za wsparcie i pomoc, a jednocześnie zapewnili, że pragną żyć normalnie w wolnym kraju.

Dodatkową atrakcją była projekcja amerykańskiego filmu „Musical Chairs”, inspirowanego tancerzami i turniejami tańca na wózkach.

Trailer filmu:

Anna Reda

Dziś jest
27 stycznia 2022