TANIEC NA WÓZKACH

Plany na rok 2013

Dodano: 2013-02-16 | 12:16:19


Taneczny Rok 2013 dla kadry Polski w tańcu na wózkach zacznie się turniejem poza granicami kraju. Będzie to Puchar Świata w ramach imprezy Holland Dans Spektakel ...


Holland Dans Spektakel, po raz dwudziesty piąty odbędzie się w Holandii, w dniach 30-31 marca 2013 r. Co roku do miejscowości Cuijk przyjeżdżają tancerze z różnych stron świata, blisko z 20 krajów, o różnym zaawansowaniu tanecznym, aby wspólnie rywalizować na parkiecie.

W tym roku podczas dwóch dni swoje umiejętności oprócz "starych" zawodników zaprezentują także nowe klubowe pary, które po raz pierwszy wystartują w klasie top. Wyjazd na ten turniej planują również tancerze występujący w klasie początkującej. Kto dokładnie wystartuje pozostaje jeszcze tajemnicą, ostateczne słowo będzie należało do trenerów. Mam nadzieję, że w drugiej połowie marca będziemy mogli podać już dokładny skład naszej reprezentacji. Na razie trwają intensywne przygotowania, konsultacje oraz treningi.

Następnym turniejem będą Mistrzostwa Polski, które odbędą się w połowie czerwca w Łomiankach pod Warszawą. Być może zobaczymy na nich również zawodników z innych państw. Natomiast w lipcu zawodnicy wyjadą na zgrupowanie do centrum przygotowań paraolimpijskich w Wiśle, gdzie będą intensywnie trenować i przygotowywać się do jesiennych występów.

Wstępny kalendarz wydarzeń z udziałem tancerzy na wózkach w 2013 roku:

Trzymamy kciuki, aby zawodnikom i trenerom udało się zrealizować zamierzenia, plany i z niecierpliwością czekamy na pierwsze rezultaty.

Anna RedaKomentarze: 1 Ostatnio dodany: 2013-02-27 | 12:44

Dziś jest
27 stycznia 2022