TANIEC NA WÓZKACH

Continents Cup 2011

Jedziemy do Sankt Petersburga

Dodano: 2011-08-31 | 07:22:53


Puchar Kontynentów (Continents Cup 2011), rozegrany zostanie w dniach 3 i 4 września br. Uczestniczyć w nim będą trzy polskie pary - tancerze na wózkach, którym gorąco kibicujemy.


Po wcześniejszych przygotowaniach na zgrupowaniu kadry Polski w tańcu na wózkach, które odbyły się w Ośrodku Sportowym PZSN START w Wiśle pod koniec lipca, nasi zawodnicy rozpoczynają nowy sezon taneczny wyjeżdżając na zawody do Rosji. Będzie to Puchar Kontynentów (Continents Cup 2011), który rozegrany zostanie w dniach 3 i 4 września.

Turniej został zaaprobowany przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski, a współorganizatorami są: Ministerstwo Sportu i Turystyki Federacji Rosji, Rosyjski Komitet Paraolimpijski i Rosyjska Federacja tańca na wózkach.

Polskie barwy reprezentować będą trzy pary:

w kategorii duo II:
  • Paweł Karpiński & Joanna Reda
  • Norbert Kamiński & Katarzyna Błoch
w kategorii combi I:
  • Michał Ciok & Magdalena Matusiak


foto: Jacek Reda

Opiekunem grupy jest Pani Maria Zajdler, a jednym z sędziów - Pani Iwona Ciok.
 
Podczas zawodów rozegrany zostanie także turniej dla par sprawnych (WDSF Amateur Open Ballroom & Latin American Adults + Youth).

Szczególną atrakcją turnieju są dodatkowe kategorie: solo oraz grupy taneczne (liczące od 3 do 16 osób, w tym połowa to tancerze na wózkach). Występy (prezentacja) grup tanecznych nie jest powszechne - kategoria ta nie występuje w programach zawodów rangi mistrzowskiej - natomiast kategoria solo jest prezentowana tylko na tym turnieju.

Swój udział zapowiedziały pary z: Austrii, Niemiec, Holandii, Malty, Meksyku, Izraela, Ukrainy i Rosji.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i dobrej zabawy.

Anna Reda

Dziś jest
27 stycznia 2022