Paweł Karpiński & Joanna Reda

Pechowa (???) trzynastka ...

Dodano: 2010-11-07 | 01:36:57

Aktualizacja: 7.XI. 13:00.
Sobota, 6 listopada, była pierwszym dniem Mistrzostw Świata w Tańcu na Wózkach, które odbywają się z udziałem polskich zawodników w Hanowerze, w Niemczech.

Mistrzostwa rozpoczęły się o godzinie 14:00, a zakończyły około 22:00 wieczorem. Z uwagi na późną porę, przesyłam z Hanoweru jedynie wyniki polskich duetów z pierwszego dnia Mistrzostw.

W grupie, Duo Standard II (startowało 11 par):

1. Konstantin Susunow i Szilajewa Jelena - Rosja. Para ta obroniła tytuł Mistrzów Świata,
  2. Paweł Karpiński i Joanna Reda - Polska, awansowali o jedno miejsce w górę, startowali z nr 13,
  3. Norbert Kamiński i Katarzyna Błoch - Polska, duet z Poznania.

W Combi Standard II (startowało 21 par):

• para polska Rafał Skiera i Monika Chojnacka zajęli 8 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim polskim zawodnikom i trzymamy za nich kciuki w niedzielę.

Aktualizacja: 7.XI.2010 - 13:00

Uzupełniając nocną korespondencję dodam, że:

Para rosyjska - Konstantin Susunow i Szilajewa Jelena (Duo Standard II), która wygrała tę konkurencję była klasą samą dla siebie. Pokazali fantastyczne przygotowanie rytmiczne i baletowe. Nawet ci, którzy widzieli niejeden turniej w tańcu na wózkach i znają możliwości i umiejętności tancerzy byli pod wielkim wrażeniem. Słowem wygrali zasłużenie.

W kategorii combi standard II wygrała para z Białorusi Ihar Kisaliov i Hanna Harhakova, którzy obronili tytuł Mistrzów Świata. Drugie miejsce zajęła para z Rosji Aleksander Liapin i i Irina Gordiejewa, zaś na trzecim miejscu (bardzo dobry wynik tej pary) uplasowała się para włoska Sebastian Mureddu i Susanna Spugnoli.
Nasi reprezentanci jak już wspominałem - Rafał Skiera i Monika Chojnacka zajęli 8. miejsce.

W dniu dzisiejszym (7.XI.2010) startują 4 polskie pary w różnych zestawieniach:

Combi Latin II (25 par)
  • Piotr Iwanicki - Nadine Kinczel (Mistrzowie Europy)
  • Kamil Kuran - Magdalena Kwaśniak
  • Paweł Karpiński - Katarzyna Klicka
Combi Standard I (16 par)
  • Karol Skarżyński - Marta Sikorska
Duo Latin II (12 par)
  • Paweł Karpiński - Joanna Reda
  • Kamil Kuran - Monika Chojnacka (Wicemistrzowie Europy)
  • Norbert Kamiński - Katarzyna Błoch
Jak widać część zawodników będzie startowała w dwóch kategoriach tanecznych, które często odbywają się na zmianę, co na pewno zmusza ich do dodatkowego wysiłku. Jak wcześniej pisałem ogółem w Mistrzostwach bierze udział około 200 par z 21. krajów.

Dziś, podobnie jak pierwszego dnia, Mistrzostwa zakończą się późnym wieczorem około 22:00 - 23:00. Podobnie jak wczoraj - po zakończeniu Mistrzostw - będę starał się przekazać czytelnikom Twist Service pierwsze informacje o wynikach naszych zawodników.