KOMENTARZE

Artykuł: Zamiast Mistrzostw Polski ...

powrót

14

~

Dodano: 2011-03-20 | 21:08
Rodzice dzieci niepełnosprawnych nie, jak to określiłeś "trzepią kasy" z tego że ich dzieci tańczą. wręcz przecwnie, dają na to wielkie pieniądze. Myślisz że te "święta w holand" są za darmo, zaskocze cię, nie. za darmo jada tylko zawodnicy rangi MŚ, więc nie dzieci raczej nie wybiorą się za darmo, ale ok to wydatek raz w roku. zostają jeszcze treningi. to tez nie jest za darmo, a stroje... no właśnie za to wszystko trzeba zapłacić z własnej kieszni. a stypendia... stypendium dostają 2 max 3 pary i to koniec, a dzieci tańczących jest dużo więcej.
a no i zapomniałam o jednym podstawowym fakcie. utrzymanie dziecka niepełnosprawnego jest jednak "troszkę" bardziej kosztowne niż dziecka całkowicie sprawnego. weźmy np. wózek, który trzeba często zmieniać, a jest to wydatek od 5 do 20 tys w zależności od potrzeb dziecka
i co nadal uwarzasz że ludzie robą to dla kasy, bo ja myśle raczej że tracą na tym mnóstwo kasy i nie otrzymują wsparcia.
13

~CałaPrawa!!!

Dodano: 2010-12-29 | 04:00
Hhahaha ale miałem pompę:D:D:D Nie mogłem powstrzymać sie od komentarza:D
Wreście Ciokom się ukruciło heh co ja mówie nie tylko Ciokom ale i rodzicom dzieci tańczących na wózkach, tyle czasu żyli z wózków a teraz co? Nie ma już wczasów zagranicznych?:P nie ma nawet MP wózków są tylko marne pokaziki w Łomiankach:D nie żebym się cieszył ale" jak kuba bogu tak bóg kubie" i zupełnie nie mogę tego zrozumieć czemu oczekują kasy od PTT co taniec na wóznach ma wspólnego z tańcem osób sprawnych, przecież to dwie inne federacje jak oczywiście mozna nazwać towarzystwo osób tańczących na wóznach federacją:D Przecież cześć osob tańczacych na wozkach nie robiła tego z pasji tylko dla gróbej kasy,stypendiow czy wyjazdow zagranicznych w tym mam na myśli co roczne swiata wielkanocne w Holand:D
Pozdrawiam serdecznie fan MP na wózkach:)
12

~obalacz mitów...

Dodano: 2010-11-27 | 00:42
Ludzie opamiętajcie się! Co ma wspólnego PTT z wózkami? Jako organizacja trzymająca pieczę nad tańcem towarzyskim nic do wózków nie ma... Dlaczego? A no dla tego, że żaden tancerz na wózku nie jest członkiem PTT i nie opłaca składek!! Równie dobrze możecie mieć pretensje do fabryki mebli z Bytomia bo tyle samo macie z nią wspólnego co z PTT...
Ponadto umówmy się ale czym niby różni czy wyróżnia się trurniej rangi Mistrzowskiej dla wózków od zwykłego turnieju dla dzieci w wieku 8-9 lat? A no niczym poza jednym... Na ścianie wisi napis i tyle!!
Ja proponuję zastanowić się kto na tym trzyma łapę i zrobił sobie z tego śliczny napędzający kasę monopol!! A wtedy wszystko stanie się jasne!
Gdzie są jakiekolwiek przepisy??
Gdzie są regulaminy??
Gdzie są zasady??
Gdzie i kiedy są szkolenia dla sędziów??
BRAK BRAK BRAK!!!!!!
Zmowa milczenia!!
W PTT na którym się opieracie wszystko jest jasne i klarowne. Wszelkie zasady obowiązujące wszystkich są uregulowane i opublikowane dla wiadomości wszystkich zainteresowanych. Każdy wie kiedy i gdzie odbywają się szkolenia sędziowskie i kto ma uprawnienia do sędziowania danych kategorii...
11

~Dag

Dodano: 2010-11-14 | 01:01
A ja jestem zachwycona tymi ludźmi, bardzo podobają mi się te konkurencje! Coś wspaniałego! ;)
10

~Zgredek

Dodano: 2010-11-05 | 22:54
Autor, to twoje święte prawo. Wyrażasz pogląd wielu osób. Kiedyś stary taki Krakus w trakcie rozmowy powiedział pewną (dla mnie) ponadczasową prawdę. W każdym domku w jakimś kącie jest jakiś krzyżyk. Daj ci Boże żebyś nie musiał doświadczyć takiego "krzyżyka" być może wtedy zupełnie inaczej spojrzałbyś na świat. Poza tym pogląd jest twój i masz do niego prawo. Co do współczucia, to znam wiele "normalnych" rodzin, które mają duuużo większe problemy niż "zwykła" niepełnosprawność. Współczuć to trzeba wszystkim tym, którzy siedzą w domu w zamknięciu, a nie tym co wyszli ze swojej skorupy. Ci są już wygrani.
9

~autor

Dodano: 2010-11-05 | 19:24
A dla mnie taki taniec jest troche niesmaczny. Osobiscie preferuje ogladanie pelnosprawnych par. Wtedy odczuwam przyjemnosc patrzenia na taka pare, zas gdy widze pare niepelnosprawna, to gore nad doznaniami artystycznymi bierze wspolczucie,zalosc, ktore nie pozwalaja dojrzec glebi artyzmu w tancu takiej pary. To jest moja opinia i oczywiscie zgadzac sie z nia nikt nie musi. Tak mam i nie zamierzam ogladac par niepelnosprawnych. Tyle.
8

~a

Dodano: 2010-11-05 | 10:52
Czas wymienić bandę starych zgredów, którzy tylko trzepią kasę i zmieniają regulamin by im było lepiej. Kolejne paranoje. Tancerze przenośmy się do Etiopii i tam sami się zorganizujmy
7

~komentarz

Dodano: 2010-11-05 | 08:00
ale to jest taniec i PTT mogloby nie finansowac ale wesprzec ich dzialania na forum polskiego a nawet miedzynarodowego ruchu tanca na wozkach.
Jestescie tacy malostkowi, a przeciez taniec opiera sie wylacznie na tancerzach, ktorzy wylewaja poty w przygotowaniach i rodzicow ktorzy to finansuja.
Az trudno pojac ze zawody nie odbyly sie.Juz samo ich przelozenie powinno zmobilizowac wszystkich do pracy
6

~em

Dodano: 2010-11-04 | 22:32
do PTT należą może ze dwie zawodniczki
5

~Zgredek

Dodano: 2010-11-04 | 16:04
Tak po prawdzie to nie bardzo można mieć jakiekolwiek pretensje do PTT. Dużym krokiem naprzód jest fakt coraz częstszego organizowania turniejów tanecznych przy równym współudziale tancerzy niepełnosprawnych. Tutaj faktycznie więcej można by oczekiwać od Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, zwłaszcza, że od wielu lat mamy Mistrzów Świata i Europy w Tańcu na Wózkach. Tym bardziej może dziwić i zastanawiać fakt wpisania w ostatnim czasie do grupy dyscyplin paraolimpijskich curlingu na wózkach. Nie byłem w stanie znaleźć jakichkolwiek sukcesów sportowców niepełnosprawnych w tej dyscyplinie sportu. No chyba, że tak jak to w życiu bywa decyzja o uznaniu tego (z całym szacunkiem dla zawodników) a nie innego sportu za sport osób niepełnosprawnych ma zupełnie inne podłoże.
4

~:(poppin UFO

Dodano: 2010-11-04 | 13:52
Strasznie przykro czytać, że impreza rangi mistrzowskiej się po prostu nie odbyła. Rozumiem brak wsparcia ze strony PTT jeśli tancerze nie są członkami tej organizacji, ale zastanawia mnie czy Polski Komitet Paraolimpijski mógł zrobić coś w kierunku wsparcia organizatorów.
3

~saska

Dodano: 2010-11-04 | 10:51
PTT nie musi tego finansować gdyż większość tych zawodników nie podlega pod PTT!
2

~do wpisu

Dodano: 2010-11-04 | 09:50
człecze a co ty chcesz od ptt, to oni maja finansować, organizator ma to załatwić i postarać się,a nie ptt
1

~to przykre

Dodano: 2010-11-04 | 08:51
cały swiat pomaga a raczej zaczyna traktowac wszystkich na rownych prawach. A my kraj w centrum Europy w XXI wieku nie potrafimy zorganizowac na czas Mistrzostw.
Szanowne PTT gdzie Ty byles ze tego nie dopilnowales?
Po co nam jestescie potrzebni skoro nie mozna na Was liczyc.
Wspolczuje wsztystkim dla ktorych ten start byl wazny Wy zrobiliscie wszystko ale zawiedli Inni

Dziś jest
20 stycznia 2022