TANIEC NA WÓZKACH

Letnie zgrupowanie

Dodano: 2009-08-01 | 19:07:51


W dniach 18 - 25 lipca 2009 roku w Ośrodku Sportowym PZSN – Start w Wiśle odbyło się letnie zgrupowanie zawodników Kadry Polski - tancerzy na wózkach.


Tancerze podnosili swoje umiejętności pod czujnym okiem trenerów: państwa  Iwony i Włodzimierza Ciok (choreografia i układy taneczne) oraz pani Marii Zajdler (balet).

Pomimo przepięknej pogody i bliskości gór, zawodnicy całą swoją uwagę skupiali na wielogodzinnym treningu. Każdego dnia odbywały się indywidualne zajęcia par z trenerami oraz zajęcia baletowe zarówno dla tancerzy wózkowych jak i sprawnych.
Wieczorem podczas wspólnych zajęć można było doskonalić poznane w trakcie dziennych lekcji techniki.
 
Te wieczorne dwugodzinne practisy cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród piłkarzy i koszykarzy, przebywających w tym samym czasie na zgrupowaniach. Sportowcy ci podczas kuluarowej wymiany zdań pomiędzy sobą wykazywali znajomość wielu tanecznych pojęć, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę bioder naszych przesympatycznych tancerek.
 
Trwające tydzień zgrupowanie było pierwszym z serii zaplanowanych działań mających na celu przygotowanie zawodników do  Mistrzostw Europy w Tańcu Na Wózkach, które odbędą się w Izraelu, w październiku bieżącego roku.

Pozostałe zgrupowania będą miały miejsce w Sobieszewie i Łomiankach k/Warszawy. Na ich zakończenie trenerzy wyłonią grupę tancerzy, którzy będą reprezentowali barwy Polski na w/w Mistrzostwach Europy.

Anna Reda

Dziś jest
23 stycznia 2022