TANIEC NA WÓZKACH

Polacy w Cuijk 2015

Medale w Holandii

Dodano: 2015-04-10 | 04:32:24


27 Holland Dans Spektakel i World Cup Wheelchair Dance Sport już za nami.


Polska ekipa w Holandii
foto: Jacek Reda

27 Holland Dans Spektakel i World Cup Wheelchair Dance Sport już za nami.

W poszczególnych kategoriach rywalizowały ze sobą pary z: Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Malty, Słowenii, Finlandii, Norwegii, Kolumbii, Południowej Afryki. Występ naszej drużyny okazał się bardzo szczęśliwy. Polska reprezentacja spisała się na “medal”.
W sumie zdobyliśmy 4 złote i 2 srebrne medale.

Paweł Karpiński i Joanna Reda:
  • I miejsce w kategorii World Cup - duo standard II
  • I miejsce w kategorii World Cup - duo latin II
Paweł Karpiński i Nadine Kinczel:
  • I miejsce w kategorii World Cup combi latin II

Paweł Karpiński, Joanna Reda, Nadine Kinczel


foto: Jacek Reda

Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch:
  • II miejsce w kategorii World Cup - combi standard II
  • II miejsce w kategorii World Cup - combi latin II
Daniel Jeżmanowski i Agata Wojciechowska – debiut na zagranicznym parkiecie:
  • I miejsce w kategorii Amator - duo latin II

Złoci medaliści otrzymali pamiątkowe puchary. Mazurek Dąbrowskiego, który mogliśmy wysłuchać po wręczeniu medali naszym zawodnikom, ma dla nas wszystkich wyjątkowe znaczenie, zwłaszcza za granicą. Natomiast podczas jednej z przerw pomiędzy konkurencjami, wszyscy, którzy mieli na to ochotę tańczyli w rytm spokojnej muzyki, aby uczcić tych, którzy na parkiet już nie wyjdą ...

Po turnieju wspólnym gratulacjom i zdjęciom nie było końca. Nasza międzynarodowa ekipa tancerzy powiększyła się o nowych znajomych. To był wspaniały weekend, pełen sukcesów dla Polski, pozytywnych emocji i wspaniałej zabawy.

Pary przygotowują się do następnego turnieju, ponieważ już za niecały miesiąc przed nimi zawody w Niemczech - Internationale offene Deutsche Meisterschaft / Rheinsberg Rollstuehltanzfestival 2015 odbędzie się podczas majowego weekendu, w dniach 1 do 4  maja 2015 roku.


Anna Reda

Dziś jest
1 grudnia 2022