PUBLICYSTYKA / 2010 / I PÓŁROCZE

Państwo Janina i Andrzej Jakubowscy i Burmistrz Nowego Targu Pan Marek Fryźlewicz

Turniej w Nowym Targu

Dodano: 2010-01-26 | 01:08:07


W sobotę (23.I.2010) w Nowym Targu tancerze kategorii Hobby i Sport uczcili pamięć Prof. Mariana Wieczystego.


I Ogólnopolski Turniej o Puchar Prof. Mariana Wieczystego w kategorii Hobby i Sport w Nowym Targu został zorganizowany przez Pana Leszka Kusiaka z klubu "Hart" w Nowym Targu przy wsparciu władz Nowego Targu.
W turnieju wzięło udział 58. par z 31. klubów z całej Polski, w tym jedna para ze Słowacji.

Wśród sędziów turnieju byli Państwo Janina i Andrzej Jakubowscy z Wrocławia, dla których Nowy Targ jest miastem szczególnym, albowiem 40. lat temu, 1969 roku, zdobyli w tym mieście swój pierwszy tytuł Mistrzów Polski w tańcach standardowych.
Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że o wydarzeniach sprzed wielu lat pamiętali organizatorzy i włodarze Nowego Targu, którzy niczego nie spodziewających się Państwa Jakubowskich uhonorowali bukietem 40. róż i okolicznościowym pucharem.
Puchar wręczył Burmistrz Nowego Targu - Pan Marek Fryźlewicz.

Państwo Janina i Andrzej Jakubowscy tytuł Mistrzów Polski zdobywali jeszcze dwukrotnie - 1970 roku w Katowicach i w 1975 roku w Puławach.


(foto: Piotr Rayski-Pawlik)
Na zdjęciach:
Państwo Jakubowscy z Burmistrzem Nowego Targu Panem Markiem Fryźlewiczem oraz z organizatorem Panem Leszkiem Kusiakiem.
Komisja sędziowska:
Panowie Grzegorz Gargula, Andrzej Golonka, Andrzej Jakubowski, Pani Janina Jakubowska, Pan Kazimierz Michlik, Pani Galina Smirnowa oraz Pani Ewa Witos i Pan Franciszek Witos - Prezes Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Wart podkreślenia jest fakt, że turniej w Nowym Targu jest pierwszym na taką skalę turniejem w kategoriach Hobby i Sport. Należy mieć nadzieję, że idea ta będzie kontynuowana i rozwijana również w innych miastach i klubach tanecznych.

Dziś jest
27 stycznia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI