KLUB KIBICA / 2015 / PAŹDZIERNIK

Andrzej Sadecki i Karina Nawrot

Mistrzostwa Świata w WDSF

Dodano: 2015-10-11 | 17:21:58

Na bieżący weekend zaplanowano w federacji WDSF aż trzy turnieje mistrzostw świata. Wczoraj odbyły się dwa z nich Młodzieży Latin i PD Zawodowców Standard. Dziś trwają mistrzostwa Juniorów II Standard.

WDSF PD Mistrzostwa Świata w stylu standardowym odbyły się w Lipsku (Niemcy). Na starcie stanęło 36. par tanecznych, reprezentujących głównie kraje europejskie, zaś rangę "światowe" ratowały pary z Chin i Izraela - po jednej, oraz dwie z Japonii. W gronie startujących, Polskę reprezentowała jedna para - Andrzej Sadecki i Karina Nawrot, która nie tak dawno zadebiutowała w gronie par zawodowych WDSF PD na turnieju Prague Open 2015 w Pradze.

W Lipsku, Andrzej Sadecki i Karina Nawrot zajęli 9. miejsce, w półfinale, zaś tytuły WDSF Mistrzów Świata Zawodowców Standard wytańczyli:

Benedetto Ferruggia i Claudia Koehler

1. Benedetto Ferruggia i Claudia Koehler - Niemcy
  2. Donatas Vezelis - Lina Chatkeviciute - Litwa
  3. Marco Cavallaro - Letizia Ingrosso - Włochy

Wyniki - WDSF PD Standard Lipsk 2015

Stolica Mołdawii, Kiszyniów, gości natomiast uczestników WDSF Mistrzostw Świata Młodzieży Latin i Juniorów II Standard. Młodzież ma już za sobą swoje Mistrzostwa, które odbyły się wczoraj, w sobotę 10 października. Polskę reprezentowały dwie pary: Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek, która zajęła 7. półfinałowe miejsce oraz Mateusz Dorot i Karolina Antczak, która awansowała do drugiej rundy Mistrzostw zajmując 33.-35. miejsce.

Na podium stanęły pary:
  1. Vladislav Kolesnikov i Anna Isakovich - Rosja
  2. Viacheslav Samokhin i Polina Teleshova - Rosja
  3. Jan Janzen i Victoria Litvinova - Niemcy

Dziś, w niedzielę 11 października, Juniorzy II w stylu standard są już po dwóch rundach WDF Mistrzostw Świata Juniorów II. Niestety, w drugiej rundzie pozostały reprezentujące Polskę pary: Maciej Kloskowski i Nikola Ziętowska (26. miejsce) i Jan Połeć i Viana Butko (28.-30. miejsce).

Aktualizacja godz. 21:56