KLUB KIBICA / 2017 / SIERPIEŃ

GOC 2017 - Zawodowcy Standard

GOC 2017 trwa

Dodano: 2017-08-09 | 22:57:53

Od wtorku do soboty (8-12 sierpnia) emocjonujemy się kolejnym, światowej klasy, wydarzeniem tanecznym GOC 2017 w Stuttgartcie.

WDSF PD Super Grand Prix Standard

Pierwszego dnia German Open Championships 2017 jedną z głównych konkurencji był turniej zawodowców rangi WDSF PD Super Grand Prix Standard. W turnieju startowało 55. par tanecznych reprezentujących 15. państw. W barwach Polski zatańczyły dwie pary: Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral oraz Andrzej Sadecki i Karina Sadecka-Nawrot. Obie polskie pary awansowały do finału zajmując - Giuseppe i Katrzyna - 3. miejsce, Andrzej i Karina - 4. miejsce.

Zwycięstwo odnieśli reprezentujący Niemcy - Benedetto Ferruggia i Klaudia Koehler, za nimi na drugim stopniu podium stanęli Litwini - Donatas Vezelis i Lina Chatkeviciute.

W 11-osobowym panelu sędziowskim, pracującym pod kierownictwem Heinz Spaekera, Polskę reprezentował Pan Robert Wota.

Pierwszego dnia w turniejach GOC 2017 Polskę reprezentowali także:

Tomasz Ruszkowski i Julia Mozdyniewicz, którzy byli jedną polską parą w turnieju Juniorów I 10 tańców, w którym w rywalizacji z 60. parami zajęli 8. miejsce w półfinale.

Mateusz Krupa i Nicole Billings - również samotnie reprezentujący Polskę, w turnieju Junior II 10 tańców uplasowali się na 22. miejscu.

Drugiego dnia GOC 2017, w środę, 9 sierpnia, w barwach Polski zatańczyli:

W turnieju Juniorów II Latin, 110. startujących par:
  • 15. miejsce - Hubert Raczek i Magdalena Kowalska
  • 34. miejsce - Górczak Kasper i Kowalska Natalia
  • 39. miejsce - Mateusz Krupa i Nicolle Billings
  • 48. miejsce - Kacper Raputa i Wiktoria Tylek.
Wyniki: GOC 2017 Junior II Latin

Mateusz Stawowy i Sara Silva - w turnieju Juveniles II 8 tańców, zajęli 15 miejsce.

W turnieju Młodzieży Standard uczestniczyło 137. par. Najlepszy "polski" wynik (22. miejsce) w tej konkurencji wytańczyła para Michał Kieszek i Julia Stefańska. Pozostałe - licznie przybyłe do Stuttgartu - polskie pary zajęły miejsca: