KLUB KIBICA / 2017 / MAJ

Ołomuniec po raz trzeci

Dodano: 2017-06-04 | 21:48:45

Polskie pary licznie zjechały do Ołomuńca w Czechach, tak licznie, iż po raz trzeci wracamy do tamtejszego OK DANCE OPEN 2017.

O turniejach w Ołomuńcu pisaliśmy przy okazji WDSF Mistrzostw Europy Amatorów Standard oraz podkreślając znakomite wyniki par juniorskich (Polskie dzieci na parkietach Europy). Na tym jednak nie koniec polskich akcentów na OK DANCE OPEN 2017.

W kategorii Młodzieżowej, w stylu standardowym zatańczyło 10. polskich par, na 41. startujących, z których trzy pary zajęły miejsca w finale:

17. Wiktor Snochowski i Sandra Wielądek
18. Mateusz Rudak i Kornelia Banaszkiewicz.

W stylu latynoamerykańskim rywalizowały 34. pary młodzieżowe, w tym 11. par polskich, a pierwsze miejsce dla Polski wytańczyli Konrad Kucharczyk i Marta Ejsmont. Pozostałe polskie pary zajęły miejsca:

25. Dawid Duda i Daria Prisiazhnaya.

Kolejną "polską" konkurencją w Ołomuńcu był WDSF Rising Stars Standard (31. par), w której cały finał - poza drugim miejscem, które zajęła para z Litwy - należał do polskich par:
  1. Paweł Subczyński i Aleksandra Kucharska - Polska
  2. Gabrielius Vaikasas i Ita Kondera - Litwa
  3. Aleksander Grieger i Hanna Maciejewska - Polska
  4. Cezary Szymański i Ewa Sitarz - Polska
  5. Sebastian Wojtania i Kinga Szalast - Polska
  6. Przemysław Walisiak i Katarzyna Preś - Polska.
Poza finałem na 12. miejscu zatańczyli Aleksander Lozinszek i Barbara Błazek.

W stylu latynoamerykańskim WDSF Rising Stars Latin zatańczyły trzy polskie pary, z których Patryk Woźniak i Justyna Polakowska wytańczyli miejsce drugie, zaś Piotr Fejklowicz i Anna Niedośpiał zajęli 7. miejsce, a Paweł Majkut i Iryna Lopushynska - 18. miejsce.